Dziedzictwo (wyd. 2013)

patronat gildii
okładka
Autor: Graham Masterton
Tłumaczenie: Ewa Wojtczak

Wznowienie jednej z popularniejszych książek Mastertona.

Pewnego wieczornego popołudnia przed domem Ricky'ego Dellatolli pojawia się handlarz antykami i wbrew woli Ricky'ego pozostawia cały swój towar. Wśród przeciętnej urody i wartości mebli jeden sprzęt jest wyjątkowy - przebogato rzeźbione mahoniowe krzesło. Mebel okazuje się rzeczywiście nieprzeciętny - za jego sprawą zaczynają się dziać niesamowite i przerażające rzeczy...

Graham Masterton urodził się w 1946 roku w Edynburgu. Pracował jako reporter i redaktor w czasopismach „Mayfair” i „Penthouse”. W roku 1976 debiutował horrorem Manitou, który stał się światowym bestsellerem. Jego powieści otrzymały wiele międzynarodowych nagród, m.in. Edgar Allan Poe Award, Prix Julia Verlanger i Srebrny Medal West Coast Review of Books. Oprócz horrorów Masterton pisze thrillery, powieści historyczne i romanse. Od lat zajmuje się również seksuologią.

W serii „Horror” ukazały się: Dziedzictwo, Dżinn, Tengu, Wojownicy nocy, Kostnica, Wyklęty, Noc gargulców, Nocna plaga, Festiwal strachu, Wizerunek zła, Trans śmierci, Rytuał, Pogromca wampirów, Bazyliszek, Czerwony Hotel.

REBIS zamierza w najbliższym czasie wznowić niektóre z jego najpopularniejszych horrorów.

Wydawnictwo: Rebis
Miejsce wydania: Poznań
Wydanie polskie: 8/2013
Tytuł oryginalny: The Heirloom
Rok wydania oryginału: 1981
Liczba stron: 232
Format: 130x195 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-7818-451-5
Cena z okładki: 29,90 zł


blog comments powered by Disqus