Rytuały Voodoo

okładka
Autor: Heike Owusu
Tłumaczenie: Monika Dziedzic
Ilustrator: Heike Owusu

Voodoo jest magią. Magia jest z kolei sztuką oddziaływania na rzeczywistość siłą woli - otaczający nas świat jest bowiem tylko odzwierciedleniem naszej świadomości. Magiczny światopogląd opiera się założeniu, że wszystkie płaszczyzny rzeczywistości są ze sobą połączone w niewyobrażalnie wielką wielowarstwową sieć energii. Dlatego, gdy w jednym punkcie sieci zostanie skumulowany i ukierunkowany przepływ energii, reaguje na to inny punkt tej samej sieci - tak właśnie dzieje się podczas praktyk magicznych.

W kulcie Voodoo wiedza ta została zgromadzona w licznych rytuałach, które można spotkać w podobnje formie formie również w innych kulturach. W rytuałach Voodoo zawierają się wszystkie uniwersalne zasady praktykowania magii, które obowiązują zarówno na Haiti i w basenie południowego Pacyfiku, jak również w kręgu tradycji europejskiej.

Książka przekazuje niezbędną wiedzę o kulcie Voodoo, przedstawiając ja czytelnikowi w sposób wolny od przekłamań, odsyła do zasad etycznych, któe są niezbędne do rozsądnego i odpowiedzialnego uprawiania magii, zawiera wskazówki do rozwoju nieodzownych do tego sił duchowych, recepty i rytuały do ćwiczeń praktycznych oraz - co bardzo istotne - metody oborny przed atakami istot duchowych.Wydawnictwo: KOS
Miejsce wydania: Katowice
Wydanie polskie: 2003
Tytuł oryginalny: VooDoo Rituale
Wydawca oryginalny: Schirner Verlag, Darmstadt
Rok wydania oryginału: 2000
Liczba stron: 303
Format: 150 x 210 mm
Oprawa: Miękka
ISBN: 83-89375-11-7
Wydanie: Pierwsze
Cena z okładki: 33,30 zł


blog comments powered by Disqus