Dziewczyna znikąd

okładka
Autor: Helena Sekuła

Podczas wernisażu prac znanego fotografa, Piotra Radleya, okradzeni zostają sławni goście i szanowani dygnitarze. Jedną z ofiar jest Henryk Lis, pułkownik warszawskiej milicji.

Śledztwa podejmuje się jego kolega, major Korosz, który z czasem zaczyna traktować powierzone mu zadanie zbyt osobiście.

Główni podejrzani, mistrzowie złodziejskiego fachu, zwani Asami, umywają ręce od tej spektakularnej kradzieży. Jednakże w międzyczasie ktoś "ucisza" niepokornych złodziejaszków. Gdy kolejne ślady prowadzą donikąd, niespodziewanie losy warszawskiej "wirażki" naprowadzają milicjantów na trop...

*  *  *

"W polskich powieściach kryminalnych milicjanci to najczęściej, niestety, papierowe płaskie kukiełki. Próby ich uczłowieczenia przez autorów «kryminałów» sprowadzają się do tego, że milicyjni bohaterzy piją bardzo dużo czarnej kawy, palą mnóstwo papierosów i nigdy nie mogą wyjechać na urlop.
Jakże inaczej środowisko to przedstawia pani Sekuła! Jej milicjanci to ludzie żywi, pełnowymiarowi, w których istnienie po prostu możemy uwierzyć.
Szkoda, że pani Sekuła tak rzadko obdarza nas swymi książkami!"

"Nowe Książki"

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Miejsce wydania: Poznań
Wydanie polskie: 2/2009
Seria wydawnicza: Klub Srebrnego Klucza
Liczba stron: 240
Format: 135x185 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN-13: 978-83-7506-277-9
Wydanie: II
Cena z okładki: 24,90 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus