Recenzja książki "Zdrada i śmierć"

Autor: Anna Kołodziejska
Korekta: Patrycja Ziemińska
12 lipca 2012

Dla Nory Roberts pisanie pod pseudonimem czy pod właściwym nazwiskiem nie ma właściwie większego znaczenia. Pisarka ta zawsze pozostanie tą samą, uwielbianą przez miliony czytelników na całym świecie autorką romansów i thrillerów z wątkiem miłosnym w tle. I choć wielu zna ją jedynie jako literatkę spod znaku Amora, Roberts znakomicie czuje grunt kryminalno-sensacyjny. Udowadnia to jej powieść „Zdrada i śmierć” sygnowana personaliami J.D. Robb.

Eve Dallas, porucznik policji znaną z wcześniejszych tomów serii „In Death”, czeka tym razem rozgrywka na własnym podwórku. Zamiast przeciwnika w postaci zabójcy, dealera narkotykowego czy bezlitosnego mafiosa, na jej drodze staną skorumpowani policjanci, bynajmniej nie pałający sympatią wobec koleżanki po fachu. Od momentu kiedy Peabody, partnerka Dallas, staje się świadkiem rozmowy dwóch przedstawicieli prawa, sprzeczających się o upozorowanie samobójstwa jednego z informatorów zajmującego się handlem narkotykami, akcja powieści nabiera zawrotnego tempa. Walka z wrogiem po drugiej stronie barykady była czymś zupełnie innym. W sytuacji, w której przyszło znaleźć się Eve i Peabody, ściany mają uszy i każdy z branży jest potencjalnym uczestnikiem nieczystej gry. Strategia karkołomnego demaskowania skorumpowanych funkcjonariuszy zaowocuje naturalnie w wiele niebezpiecznych momentów.

„Zdrada i śmierć” jest lekturą ze wszech miar lekką i przyjemną. Zaskakuje ciekawą, nietuzinkową koncepcją fabularną (skierowanie detektywistycznego „szkiełka i oka” na środowisko zawodowe głównej bohaterki) oraz świetnym rozplanowaniem napięcia. Odbiorcę po raz pierwszy obcującego z twórczością sensacyjno-kryminalną pisarki, którą znał do tej pory jako autorkę romansów, z pewnością spotka miła niespodzianka. Potyczki miłosne na bok, moi drodzy. Roberts wkracza do akcji po raz kolejny i robi to w znakomitym stylu.

In Death - Zdrada i śmierć

Autor: J. D. Robb
Tłumaczenie: Bogumiła Nawrot
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Wydanie polskie: 1/2012
Tytuł oryginalny: Treachery in Death
Liczba stron: 416
Format: 125 x 195 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788378390145
Cena z okładki: 34 zł


blog comments powered by Disqus