Dzieci Hurina

okładka
Autor: J.R.R. Tolkien
Ilustrator: Alan Lee

Dzieło, nad którym Tolkien pracował przez całe życie, zostanie po raz pierwszy wydane w ponad 30 lat od śmierci jednego z największych pisarzy XX wieku.

Fantastyczny świat Śródziemia zachwycił miliony czytelników trylogii Władca Pierścieni i miliony widzów nagrodzonej siedemnastoma Oscarami filmowej superprodukcji. Teraz powraca w pierwszej od czasu opublikowania Silmarillionu w 1977 roku książce J.R.R. Tolkiena przygotowanej do druku przez jego syna Christophera.

Piękna bibliofilska edycja z olśniewającymi kolorowymi ilustracjami Alana Lee

Historia Túrina i jego siostry Niënor - dzieci Húrina, człowieka, który śmiał się przeciwstawić Czarnemu Władcy - toczy się na długo przed wydarzeniami Władcy Pierścieni, w rozległej krainie za Szarymi Przystaniami, na ziemiach, po których chadzał niegdyś Drzewiec zatopionych podczas wielkiego kataklizmu, jaki zakończył Pierwszą Erę świata. W odległych czasach, gdy na Północy wznosiła się ogromna twierdza pierwszego Czarnego Władcy.
To opowieść o wojnie rozpętanej przez Morgotha przeciwko elfom i ludziom, o nienawiści i zemście, o odwadze i słabnącej nadziei, o strachu i o zmaganiu się z przeznaczeniem. O losach Túrina i Niënor, naznaczonych straszliwą klątwą Czarnego Władcy.

Wydawnictwo: Amber
Wydanie polskie: 5/2007
Tytuł oryginalny: The Children of Hurin
Rok wydania oryginału: 2007
ISBN-13: 978-83-241-2815-0
Cena z okładki: 39,80 zł


blog comments powered by Disqus