Zaginiona flota #1 - Nieulękły (wyd. II)

okładka
Autor: Jack Campbell
Tłumaczenie: Robert J. Szmidt

Ze Światami Syndykatu Sojusz walczy od 100 lat, ale właśnie stanął na krawędzi totalnej porażki. Jego flota została pokonana i uwięziona w głębi terytorium wroga. Jedyną nadzieją na jej ocalenie jest człowiek, który po wybudzeniu ze stuletniej niemal hibernacji odkrywa, że stał się obiektem... kultu.

Czyny kapitana Johna "Black Jacka" Geary'ego zna każdy uczeń Sojuszu. Po stoczeniu pierwszej bitwy wojny stuletniej uznano go za martwego. Wiek później, cudem ocalony z kapsuły ratunkowej, wbrew swojej woli zasiąść musi w fotelu dowódcy skazanej na nieuchronną zagładę floty. Okazuje się człowiekiem dalekim od propagandowego obrazu. Wie jednak, że dowiezienie wykradzionego klucza hipernetowego do przestrzeni Sojuszu jest jedyną szansą na zakończenie długiej i krwawej wojny.

By tego dokonać, Geary musi stawić czoła nie tylko wrogowi, ale i legendzie Black Jacka...

*  *  *

Campbell po mistrzowsku i z rozmachem przedstawia tytaniczne zmagania wojenne, nie tracąc przy tym z oczu małych ludzkich zawiści, ambicji i zdrady. "Nieulękły" to czyste, militarne sci-fi, nawiązujące do najlepszych wzorców. Jednocześnie Campbellowi udało się opowiedzieć historię po swojemu, bez powielania cudzych pomysłów. Warto się o tym przekonać.

Andrzej Sitek "Czarny Iwan", CD Action

Powiem Wam, że ja takie powieści naprawdę lubię. Te o twardych facetach z zasadami, którzy stają się bohaterami, bo robią to, co trzeba.

Łukasz "Mol" Pleśniarowicz, Valkiria

Campbell wie co robi, umie budować napięcia i akcję a swoich bohaterów poprowadzić do niezłego, niemalże filmowego finału. To niezła książka, nie tylko science - fiction ale też i sensacyjna, sprawnie napisana i warta przeczytania.

Marta Czabała, StudentNews

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Miejsce wydania: Lublin
Wydanie polskie: 2010
Tytuł oryginalny: Lost Fleet: Dauntless
Rok wydania oryginału: 2006
Seria wydawnicza: Obca Krew
Format: 125x205 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-7574-292-3
Wydanie: II
Cena z okładki: 35,00 zł


blog comments powered by Disqus