Rudy / Prawo do życia

okładka
Autor: Jack Ketchum
Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski, Marcin Kiszela

Nowa na naszym rynku książka amerykańskiego mistrza grozy Jacka Ketchuma pod tytułem Rudy / Prawo do życia przedstawia to oblicze autora, które polscy czytelnicy cenią najbardziej. Nie znajdziecie tu kanibali, ale kolejną bezkompromisową wędrówkę w głąb ludzkich lęków i emocji.

Rudy / Prawo do życia ukazuje nam dwa literackie oblicza mistrza grozy, ale każde z nich niezwykle przejmujące, niczym jego najlepsze powieści jak Dziewczyna z sąsiedztwa, Jedyne dziecko czy Straceni.

Prezentujemy dwie znakomite powieści mistrza grozy w jednym tomie, które po raz kolejny udowodnią, kto jest "najbardziej przerażającym facetem w Ameryce".

Rudy

Pierwsza opowieść to Rudy - jedna z najbardziej niezwykłych i najbardziej poruszających powieści Jacka Ketchuma.

Wspaniała historia o starszym człowieku, szukającym sprawiedliwości.

Ketchum podejmuje w Rudym jeden z tematów, które poruszają go najmocniej - bezsilność jednostki, która próbuje przeciwstawić się nonsensom rządzącym systemem. Ale nie tyle interesuje go krytyka pewnych norm społecznych i prawnych, co dramat człowieka, któremu odebrano wszystko, co kochał.

Rudy to kameralna, poruszająca i mądra powieść, w której, jak rzadko, Ketchum pozwala sobie na zapalenie niewielkiego światełka nadziei, tlącego się gdzieś na końcu pogrążonego w cieniu tunelu.

Prawo do życia

Druga powieść umieszczona w tomie jest chyba tym utworem, który jest najbliżej słynnej Dziewczyny z sąsiedztwa. I to powinno wystarczyć za całą rekomendację.

Prawo do życia to kolejne, oparte na prawdziwej historii porwania Coleen Stan, wstrząsające studium zła drzemiącego w człowieku.

Ketchum po raz kolejny przekracza granice literackiej bezkompromisowości. Z bolesną precyzją dokumentalisty opisuje okropieństwa, które przydarzyły się Sarze Foster, uprowadzonej przez aktywistów ruchu na rzecz przeciwdziałania aborcji.

Poddana fizycznym i psychicznym katuszom, wbrew intencjom oprawców, powoli zbiera w sobie siły, by stawić czoła porywaczom.

Jack Ketchum nasze własne, prywatne lęki zamyka w wilgotnej piwnicy Stephena i Kath Teach i każe nam patrzeć na ludzkie zwyrodnienie.

Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Miejsce wydania: Słupsk
Wydanie polskie: 9/2012
Tytuł oryginalny: Red / Right to life
Liczba stron: 364
Format: 145x205 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788361386209
Wydanie: I
Cena z okładki: 35,90 zł


blog comments powered by Disqus