Tytus Grójecki #2 - Świątynia

patronat gildii
okładka
Autor: Jakub Żulczyk

Do niewielkiej wsi wyruszaja dziesiątki pielgrzymów. Charyzmatyczny uzdrowiciel twierdzi, że może uleczyć każdego. W Świątyni nie wszystko jednak jest takie, jakie się wydaje...

Tymczasem w życiu Anki pojawia się troje tajemniczych nieznajomych. Trzymają się razem, o ich przeszłości krążą niestworzone historie. Anka wpakuje się w kłopoty, to pewne. Pomóc jej będzie mógł tylko Tytus Grójecki, fanatyk horrorów, gier komputerowych i zjawisk nadprzyrodzonych. Czy zdoła ocalić dziewczynę, którą kocha?

Książka jest kontynuacją Zmorojewa Jakuba Żulczyka.

...Druga część "Zmorojewa" jest już skończona, tytuł roboczy powieści to "Świątynia" i ukaże się ona na jesieni bieżącego roku. Po premierze najprawdopodobniej biorę dłuższy oddech od przygód Tytusa Grójeckiego - jak narazie zużyłem w sobie trochę tę formułę, nie jestem najwidoczniej pisarzem stworzonym do wyklepywania wciąż nowych przygód mojego coraz to bardziej nieszczęsnego bohatera. To trochę taka sytuacja, jak z jednym moim kolegą, diabelnie zdolnym rysownikiem i grafikiem, który zapytany o to, czy chciałby stworzyć komiks, odparł, że miałby duży problem z rysowaniem cały czas tych samych postaci w nowych kadrach, poruszeniach i grymasach. Chociaż myślę tak dzisiaj, a za pół roku mogę już być całkiem stęskniony za tym uroczym gówniarzem, wydawnictwo też może gwałtownie poprosić o trzecią część. W każdym razie - "Świątynia" wyszła nieźle, jestem z niej zadowolony, chociaż historia w niej zawarta niewiele przypomina "Zmorojewo", baśniowość rozpłynęła się w czarnej zupie mrocznego majaku i jestem ciekaw, jak zareagują na nią ludzie, którym poprzednia książka się podobała.

Autor na swoim blogu

Prasa o Zmorojewie:

"Zmorojewo" dostarcza najczystszej radości czytania. Ma wciągającą fabułę, oryginalnych bohaterów i bezpretensjonalny styl. Budzi dreszczyk emocji, intryguje, śmieszy.

Katarzyna Badowska, "Gazeta Wyborcza"

Żulczykowi udało się napisać rzecz wciągającą, dowcipną, atrakcyjną.

Agnieszka Wolny-Hamkało, "Polityka"

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 10/2011
Liczba stron: 520
Format: 135x205 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788310119933
Wydanie: I
Cena z okładki: 39,90 zł


blog comments powered by Disqus