Tytus Grójecki #1 - Zmorojewo

patronat gildii
okładka
Autor: Jakub Żulczyk

Zmorojewo jest w największym niebezpieczeństwie od początku swojego istnienia. Leszy wysłał dwoje agentów - Strzępowatego i Gangrenę - aby przygotowali złu drogę do naszego świata... Tymczasem Tytus Grójecki, fanatyk horrorów, gier komputerowych i zjawisk nadprzyrodzonych, wiedzie zwyczajne życie. Właśnie wyrusza na Warmię, aby odwiedzić rodzinę.

Początkowo nie sądzi, by zabita dechami wieś Głuszyce oferowała jakiekolwiek atrakcje. Do czasu kiedy na forum internetowym ulubionego programu telewizyjnego poświęconemu nadnaturalnym wydarzeniom trafia na intrygującą informację...

Nieopodal Głuszyc znajduje się opuszczone miasto, a dwójka eksplorujących je "łowców tajemnic" zaginęła bez wieści.

Próba rozwikłania tej zagadki wciągnie Tytusa w wir ekscytujących wydarzeń... Zmorojewo to historia z pogranicza fantasy, horroru i powieści przygodowej. Plastyczny i absolutnie uzależniający język oraz pełnokrwiści, świetnie zarysowani bohaterowie nie pozwolą się od niej oderwać.

*  *  *

Jakub Żulczyk bawi się konwencjami. „Zmorojewo” to powieść fantastyczno-przygodowa i jednocześnie horror. Są tu istoty jak z kart Strauba, Barkera czy Kinga. Jest Lustro Twardowskiego i Kwiat Paproci, są tajemnicze Klucze i wiele innych symboli. Tak, w „Zmorojewie” Żulczyk bawi się znakomicie. Ale co ważniejsze, zadbał o to, by świetnie bawili się czytelnicy.

Jakub Winiarski, pisarz, krytyk, redaktor naczelny „Nowej Fantastyki”

„Zmorojewo” to na pewno nie jest grzeczna historia. Łatwo się od niej nie oderwiesz.

Rafał Kosik, autor powieści Vertical, Kameleon oraz serii o Feliksie, Necie i Nice

Jakub Żulczyk - prozaik, autor powieści Zrób mi jakąś krzywdę, Radio Armageddon oraz Instytut; pisarz, dla którego priorytetem jest dobra opowieść. Stały publicysta tygodnika "Wprost", pisał i pisze dla niezliczonej liczby gazet, bloguje, jest DJ-em. Pracował również przy serialach telewizyjnych, opracowywaniu testów na inteligencję, robił pocztówki własnego autorstwa. Lubi gotować, grać w gry i się odurzać. Bardzo głośno mówi. Uwielbia zespół Papa Dance. Dla Wydawnictwa "Nasza Księgarnia" spisuje nieprawdopodobne przygody Tytusa Grójeckiego, których pierwszą częścią jest Zmorojewo.

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 1/2011
Liczba stron: 488
Format: 135x205 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-10-11783-0
Wydanie: I
Cena z okładki: 39,90 złblog comments powered by Disqus