Widma minionych nocy

okładka
Autor: James Blaylock
Tłumaczenie: Jarosław Cieśla

Są rzeczy silniejsze niż śmierć.

W ciemności słychać szepty. Nocny wiatr niesie ze sobą płacz dziecka.

Zniknięcie byłej żony i syna zapoczątkuje serię niezwykłych wydarzeń. Mężczyzna przekona się, że śmierć nie zawsze oznacza koniec. Istnieje siła, która potrafi przywracać zmarłych do życia.

To chęć zemsty.

Czekasz na happy end?

Zapomnij. To nie jest bajka, to horror.

*  *  *

Twórczość Jamesa P. Blaylocka tkwi korzeniami głęboko w tradycji literackiej, lecz mimo to autor zaskakuje czytelnika niemal na każdej stronie - chyba bardziej tym, co odsłania tylko częściowo, niż tym, co pokazuje w pełnym świetle.

Philip K. Dick

To zdumiewające jak w jednej książce udało się Blaylockowi zebrać galerię niemal wszystkich moich lęków. Wszystko czego bałem się jako dziecko i czego lękam się dziś jako dorosły, strachy zmyślone i jak najbardziej realne, znalazłem na kartach "Widm...". Do tego podane w sposób jakiego się kompletnie nie spodziewałem. Ta książka jest jak cichy śpiew w pustym, pogrążonym w ciemności mieszkaniu. Jak twarz tuż za oknem w środku nocy... Tak się pisze horrory!

Jakub Ćwiek

James Paul Blaylock (ur. 1950) - amerykański autor blisko dwudziestu powieści, w tym przełożonych na polski Krainy marzeń i Maszyny Lorda Kelvina. Uważany za jednego z prekursorów steampunku. Uczeń Philipa K. Dicka. Widma minionych nocy wchodzą w skład tak zwanej "Trylogii Duchów" - rozgrywających się we współczesnej Kalifornii opowieści z wątkami nadprzyrodzonymi.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 3/2011
Tytuł oryginalny: Night Relics, a ghost story
Seria wydawnicza: Strefa Mroku
Liczba stron: 488
Format: 125x195 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN-13: 978-83-7648-645-1
Wydanie: I
Cena z okładki: 39,90 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus