Doktryna śmiertelności #2 - Reguła myśli

okładka
Autor: James Dashner

Porywająca kontynuacja bestsellera W sieci umysłów.

Po wydarzeniach na Ścieżce i po tym, jak dowiedział się, że jest tworem - komputerowym programem przeniesionym do ciała człowieka, Michael budzi się na Jawie, w obcym domu, w ciele nastoletniego Jacksona Portera.

Kiedy w mieszkaniu pojawiają się ludzie Kaine'a, żeby zaprowadzić go na spotkanie z twórcą Doktryny Śmiertelności, Michael ratuje się dramatyczną ucieczką i postanawia odnaleźć jedynych ludzi, którym bezgranicznie ufa - Brysona i Sarę.

Jego pojawienie się w domu Sary rozpoczyna jednak serię nieszczęśliwych wydarzeń. Rodzice dziewczyny znikają w tajemniczych okolicznościach, Sara zostaje oskarżona o współudział w ich porwaniu, a Michael jest poszukiwany za przestępstwa związane z cyberterroryzmem. 

Tymczasem  zarówno na Jawie jak i we Śnie dochodzi do dziwnych wydarzeń, i wszystko wskazuje na to, że Kaine rzeczywiście pragnie zaludnić ziemię tworami. 

Wkrótce Michel, Bryson i Sara przekonują się, że nie mogą czuć się bezpiecznie w żadnym ze światów; że Kaine nie jest ich jedynym zmartwieniem i że nie należy nikomu ufać.

Wydawnictwo: Albatros
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 4/2016
Tytuł oryginalny: Morality Doctrine: The Rule of Thoughts
Rok wydania oryginału: 2014
Liczba stron: 382
Format: 125x195 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788379857203
Wydanie: I
Cena z okładki: 34,90 zł


blog comments powered by Disqus