Kajko i Kokosz - Szkoła latania (słuchowisko)

okładka
Autor: Janusz Christa

Za górami, za lasami, gdzieś tak na oko pośrodku świata – który, jak wiadomo, jest płaski – stoi gród. A tam? Honor. Odwaga. Odrobina magii. Plotki z kumami. I mnóstwo dobrego humoru. 

Przedstawiamy słuchowisko na podstawie komiksu Janusza Christy Kajko i Kokosz. Szkoła Latania.

- "Kajko i Kokosz" to nasza pierwsza produkcja skierowana do młodszych słuchaczy, choć jestem przekonany, że ze względu na zabawne dialogi i wybitną grę aktorską będzie to rozrywka dla całej rodziny  – mówi Michał Szolc, producent słuchowiska.

Kajko i Kokosz to seria komiksowa, w której główni bohaterowie, dwaj słowiańscy wojowie, mieszkający w grodzie kasztelana Mirmiła, dzielnie bronią Mirmiłowa przed Zbójcerzami pod komendą Hegemona i jego zastępcy Kaprala. Szkoła latania to pierwszy komiks z serii wydany w 1975 roku. Kasztelan Mirmił chcąc nauczyć sie latać na miotle wyrusza wraz Kajkiem i Kokoszem na Łysą Górę, do Wyższej Szkoły Latania. Ich nieobecność wykorzystują Zbójcerze i szykują się do kolejnego szturmu na Mirmiłowo...

Na Trygława i Swaroga. Będzie się działo!

Prapremiera: Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Łodzi, 3-5 października
Premiera sklepowa: 16 października
Koncepcja i produkcja: Sound Tropez
Scenariusz: Grzegorz Brudnik
Reżyseria: Michał Szolc
Występują: Abelard Giza - Kajko, Wojciech Tremiszewski - Kokosz, Krystyna Tkacz - Lubawa, Piotr Pręgowski - Mirmił, Arkadiusz Jakubik - Hegemon, Jacek Braciak - Kapral, Miłogost Reczek - Łamignat, Agnieszka Matysiak - Jaga, Piotr Fronczewski - narrator
W pozostałych rolach: Katarzyna Kwiatkowska, Tomasz Sobczak, Zbigniew Suszyński, Wojciech Żołądkowicz

Opakowanie zawiera płytę oraz kod do darmowego pobrania wersji elektronicznej produktu.

Sound Tropez to kompleks nowoczesnych studiów produkcji i postprodukcji dźwięku, a także wydawca i producent słuchowisk oraz audiobooków. Studio specjalizuje się w tworzeniu słuchowisk na podstawie komiksów, do tej pory wydano dwie części Żywych trupów, Conana Barbarzyńcę oraz Thorgala.

Wydawnictwo: Sound Tropez
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 10/2014
Nośnik: 1 CD mp3
Wydanie: I
Cena z okładki: 29,90 zł


blog comments powered by Disqus