Kroniki Jennifer Strange #1 - Ostatni Smokobójca

patronat gildii
okładka
Autor: Jasper Fforde
Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski
Ilustrator: Robert Sienicki

Przepis na Smokobójcę: do koncepcji świata rodem z Harry’ego Pottera dodać szczyptę humoru à la Pratchett, całość zamieszać ze zwrotami akcji z powieści Agathy Christie. Następnie dusić na smoczym ogniu w sosie z klimatu Wysp Brytyjskich.

W starych dobrych czasach magia była potężna i niezastąpiona: pomagała obronić królestwo przed najeźdźcą i przeczyścić zatkany odpływ. Ale dzisiaj środek do udrażniania rur jest tańszy niż zaklęcie, a na latających dywanach rozwozi się pizzę. Splendor magii zanika, czarowanie powszednieje, bo i moce już nie te same...

Zupełnie niespodziewanie czarodziejów nawiedzają prorocze wizje, a wraz z nimi rośnie magiczna energia. Co z tym wszystkim ma wspólnego Ostatni Smok, którego śmierć przepowiedziano?

Odpowiedź na to pytanie znaleźć może jedynie nowo mianowany Smokobójca: nastoletnia Jennifer, która wkrótce ma się dowiedzieć, że z wielką mocą w parze idzie równie wielka odpowiedzialność. Dziewczyna w towarzystwie ukochanego Kwarkostwora wyrusza na przygodę swojego życia kuloodpornym Rolls-Royce’em, nie wiedząc, co na nią czeka za granicami Smoczych Ziem.

Jedno jest pewne: nadchodzi Stara Magia!

*  *  *

Tegoroczny następca J.K. Rowling.

"Sunday Times"

Prawdziwy literacki geniusz komizmu.

"Sunday Express"

Przezabawny, absurdalny i absolutnie wciągający.

"Daily Mirror"

Fforde jest artystą po mistrzowsku operującym słowem pisanym.

"Scotsman"

Jasper Fforde to autor bestsellerowych serii "Thusday Next" i "Nursery Crimes". Ostatni Smokobójca jest jego pierwszą książką dla młodych czytelników i rozpoczyna zupełnie nowy cykl "Kroniki Kazam".
Jasper Fforde mieszka wraz ze swoją rodziną w Walii.

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Miejsce wydania: Kraków
Wydanie polskie: 2/2013
Tytuł oryginalny: The Last Dragonslayer
Rok wydania oryginału: 2010
Liczba stron: 320
Format: 140x205 mm
ISBN-13: 978-83-63248-63-5
Wydanie: I
Cena z okładki: 34,90 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus