Dwunastu

patronat gildii
okładka
Autor: Jasper Kent

Jest jesień 1812 roku.
Jedno po drugim rosyjskie miasta
wpadają w ręce Francuzów.
Tylko cud może zatrzymać zastępy Napoleona. Albo...

DWUNASTU

Ruszają do boju tylko po zachodzie słońca. Walczą według własnych reguł. Sieją śmierć i grozę. Zabijają ze straszliwą wprawą... ...pchani niepohamowaną żądzą ludzkiej krwi. Kapitan huzarów Aleksiej Iwanowicz Daniłow odkrywa, że tajemniczy sprzymierzeńcy mogą okazać się wrogiem o wiele bardziej przerażającym niż Wielka Armia.

Dwunastu brytyjskiego autora Jaspera Kenta to początek 5-tomowej serii oryginalnych mrocznych horrorów, które opowiadają o losach rodziny Daniłowów na tle burzliwych dziejów Rosji. Wydana w styczniu 2009 roku powieść została entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów i fanów gatunku. „Fantasy Book Review" umieścił Dwunastu na 6. miejscu swojej zawierającej 100 tytułów listy najlepszych książek z gatunku historycznej fantasy. Powieść została opublikowana także we Francji i Brazylii. Jasper Kent napisał już ciąg dalszy: Trzynaście lat później.

*  *  *

Rewelacyjny horror, powiew świeżości w tym gatunku - pełna szczegółów historycznych, fascynująca powieść, od której nie można się oderwać.

„Fantasy Book Review"

Znakomita wciągająca opowieść, która łączy historyczne fakty i ponury świat horroru.

„The Times"

 
Wydawnictwo: Amber
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 6/2009
Tytuł oryginalny: Twelve
Rok wydania oryginału: 2008
Liczba stron: 344
Format: 150x210 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788324133956
Wydanie: I
Cena z okładki: 34,80 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus