Thorgal - Prawie raj / Trzech starców z krainy Aran (słuchowisko)

okładka
Autor: Jean Van Hamme
Okładka: Grzegorz Rosiński

Jarosław Boberek, Julia Kamińska, Natalia Rybicka, Mirosław Zbrojewicz i Marieta Żukowska dołączyli do obsady słuchowiska na podstawie komiksu Thorgal, autorstwa Grzegorza Rosińskiego i Jeana Van Hamme’a. Druga część tej dźwiękowej adaptacji obejmuje opowiadanie Prawie raj z pierwszego albumu serii oraz trzeci album pt. Trzech starców z krainy Aran.

W role główne, Thorgala i jego ukochanej Aarici, wcielili się Jacek Rozenek oraz Maria Niklińska. Głosem, który poprowadzi słuchaczy przez górskie ostępy północnych krain jest głos wybitnego barda i poety, Mirosława Czyżykiewicza. W słuchowisku będzie można usłyszeć także kołysankę dla Aaricii w wykonaniu Marii Rumińskiej z zespołu Shannon i jej córeczki, Dobrosi.

- Dla fanów Grzegorza Rosińskiego największym zaskoczeniem będzie z pewnością jego osobisty udział w nagraniach. Nie dość, że po raz kolejny namalował dla nas przepiękną okładkę, to jeszcze dał się namówić na wzięcie udziału w słuchowisku. Bawiliśmy się świetnie – mówi Michał Szolc, producent ze studia Sound Tropez.

Thorgal to belgijska seria komiksowa z gatunku fantasy, która ukazuje się po francusku od 1977 roku. Przez ten czas opublikowano cztery serie, a w nich ponad 40 albumów przełożonych na kilkanaście języków. Pierwsza część słuchowiska na podstawie Thorgala ukazała się w kwietniu 2013 roku. Adaptacja objęła dwa pierwsze albumy serii - Zdradzona czarodziejka i Wyspa wśród lodów.

Sound Tropez to kompleks nowoczesnych studiów produkcji i postprodukcji dźwięku, a także wydawca i producent słuchowisk oraz audiobooków. Studio specjalizuje się w tworzeniu słuchowisk na podstawie komiksów, do tej pory wydano dwie części Żywych Trupów, Conana Barbarzyńcę oraz Thorgala.

Koncepcja i produkcja: Sound Tropez
Reżyseria: Marcin Kardach
Scenariusz: Grzegorz Brudnik
Narrator: Mirosław Czyżykiewicz
Obsada: Jacek Rozenek (Thorgal), Maria Niklińska (Aaricia), Natalia Rybicka (Ingrid), Julia Kamińska (Skadia), Sylwia Nowiczewska (Ragnhilda), Grzegorz Rosiński (Hierulf), Jarosław Boberek (Jadawin), Marieta Żukowska (Strażniczka Kluczy), Mirosław Zbrojewicz (Karshan D'Urizen), Miłogost Reczek (Volsung de Nichor), Robert Czebotar (Sigurd)
W pozostałych rolach: Krzysztof Banaszyk, Mariusz Bonaszewski, Sebastian Cybulski, Tomasz Sobczak, Łukasz Talik, Jan Janga Tomaszewski, Stanisław Elsner Załuski, Jacek Zawada, Wojciech Żołądkowicz

Wydawnictwo: Sound Tropez
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 10/2014
Nośnik: 1 CD mp3
ISBN-13: 9788393639090
Wydanie: I
Cena z okładki: 29,90 zł

Jacek Rozenek i Grzegorz Rosiński

Jarosław Boberek

Julia Kamińska

Marieta Żukowska

Marysia i Dobrosia Rumińskie

Miłogost Reczek

Mirosław Zbrojewicz

Sylwia Nowiczewska i Natalia Rybickablog comments powered by Disqus