Dzieci Ziemi #6 - Kraina jaskiń

okładka
Autor: Jean Marie Auel
Tłumaczenie: Michał Jakuszewski

"Dzieci Ziemi", niezwykle popularna saga rozgrywająca się w epoce lodowcowej, rozpoczęta trzydzieści lat temu Klanem Niedźwiedzia Jaskiniowego, dobiega końca. Ayla jest żoną i matką. Mieszka wśród Zelandoni, pobratymców Jondalara. Nie zapomniała jednak zwyczajów ludu, w którym się wychowała. Szkoli się na duchową przywódczynię, lecz jej poświęcenie dla tego powołania szkodzi związkowi z Jondalarem. Podczas podróży Ayli zagraża nie tylko epidemia prehistorycznej ospy wietrznej czy trzęsienia ziemi, ale także banda wędrownych gwałcicieli i dzikie zwierzęta. Jej śmierci pragnie też myśliwy imieniem Balderan, a Marona chce zdobyć serce Jondalara. Czy w obliczu takich zagrożeń Ayla i Jondalar uświadomią sobie, jak wiele dla siebie znaczą?

VI tom cyklu "Dzieci Ziemi" stanowi oczekiwaną przez fanów kulminację. W tej kontynuacji opowieści o Ayli i Jondalarze Jean M. Auel łączy swe wielkie umiejętności narracji oraz tworzenia interesujących postaci z zasługującym na uznanie odtworzeniem warunków życia sprzed 25 tysięcy lat. Kraina jaskiń to wybitne osiągnięcie jednej z najpopularniejszych autorek na świecie.

*  *  *

"Jean M. Auel tworzy przekonujący obraz pradawnego życia, a czytelnicy, którzy niegdyś zakochali się w małej Ayli, z pewnością zachwycą się jej dojrzałą kobiecością".

People

"Podobnie jak w poprzednich książkach Jean M. Auel wzbogaca swą opowieść wiarygodnym dialogiem i sytuacjami, a także sporym dramatyzmem. Co więcej, biegle kreuje cały świat, ukazując nam początki klasowych, etnicznych oraz kulturowych różnic, które dzielą nas i fascynują w dzisiejszych czasach. Wśród współczesnych twórców epickich narracji niewielu jej dorównuje."

Kirkus Reviews

"Czytelnicy, którym podobały się poprzednie tomy, zachwycą się możliwością powrotu do prehistorii po raz ostatni."

Publishers Weekly

"Miliony czytelników towarzyszących Ayli od początku zapragnie znowu zatopić się w bogatym świecie przywołanym przez Jean M. Auel i poznać zakończenie tej popularnej na całym świecie sagi".

Booklist

Jean M. Auel jest międzynarodowym fenomenem. Na świecie sprzedaną ponad 4 milionów egzemplarzy książek z jej cyklu "Dzieci Ziemi", w skład którego wchodzą "Klan niedźwiedzia jaskiniowego", "Dolina koni", "Łowcy mamutów", "Wielka Wędrówka", "Kamienne sadyby" oraz "Kraina jaskiń". Świetna znajomość prehistorycznych realiów zapewniła jej szacunek arecheologów oraz antopologów na całym świecie. Cztery uniwersytety przyznały jej doktorat honoris causa, a francuskie Ministerstwo Kultury udekorowało ją orderem Oficera zakonu literatury i sztuki. Mieszka w Orgeonie ze swym mężem, Rayem.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Miejsce wydania: Poznań
Wydanie polskie: 7/2011
Tytuł oryginalny: Earth's Children: The Land of Painted Caves
Rok wydania oryginału: 2011
Liczba stron: 932
Format: 140x205 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788375066623
Wydanie: I
Cena z okładki: 49,00 zł


blog comments powered by Disqus