Wurt (UW)

okładka
Autor: Jeff Noon
Tłumaczenie: Jacek Manicki, Wojciech Szypuła

Wurt – czyli Phillip Dick lat dziewięćdziesiątych

Zajrzyj do głowy obcego człowieka. Przejdź się skąpanymi w deszczu ulicami wraz z ekipą malkontentów naszprycowanych najsilniejszym narkotykiem, jaki można sobie wyobrazić. Tyle że piórka Wurta nie są zabawką dla mięczaków. Jak powiada tajemniczy Kot Gracz: „Bądź ostrożny, bardzo ostrożny”. Lecz Skryba go nie słucha. Chce odszukać utraconą miłość. Wyrusza na poszukiwania Żółci – najsłynniejszego, może wręcz mitycznego piórka. Skoro zaś ma do czynienia z najsilniejszym narkotykiem na świecie, musi być przygotowany na porzucenie rzeczywistości, w której żył dotychczas.

Rocznicowa edycja Wurta, ukazująca się po dwudziestu latach od pierwszej publikacji, została uzupełniona o trzy nowe opowiadania osadzone w niewiarygodnym świecie Wurta.

* * *

Wurt nie stracił nic ze swojej oryginalności i siły oddziaływania. Kiedy cały świat jest na prochach, jego obraz nie może nie być dystopijny, ale dzięki prawdziwym ludzkim uczuciom nie traci realizmu i wyróżnia się autentycznym pięknem, jak tęcza odbita w kałuży ropy. Wurt był lekturą obowiązkową w 1993 roku i pozostał nią w 2013.

SciFiNow

Wydawnictwo: Mag
Wydanie polskie: 6/2013
Seria wydawnicza: Uczta Wyobraźni
Liczba stron: 360
Format: 135x202 mm
Oprawa: twarda
ISBN-13: 9788374803632
Wydanie: II
Cena z okładki: 39,00 zł


blog comments powered by Disqus