Lincoln Rhyme #6 - Dwunasta karta

patronat gildii
okładka
Autor: Jeffery Deaver

W czytelni muzeum afroamerykańskiego zostaje zaatakowana szesnastoletnia Geneva Settle. Dziewczynie udaje się uciec, a napastnik pozostawia w bibliotece kartę tarota z wizerunkiem Wisielca. Tajemnicze zdarzenie może mieć związek z pracą semestralną, jaką pisze Geneva, poświęconą jej przodkowi - weteranowi wojny secesyjnej, wyzwoleńcowi i aktywnemu działaczowi na rzecz praw obywatelskich czarnej społeczności Ameryki. Prześladowca nie ustaje w próbach zgładzenia dziewczyny, okazując się bezdusznym automatem do zabijania, który nie waha się strzelać do niewinnych osób. Błyskotliwy kryminalistyk Lincoln Rhyme i jego partnerka Amelia Sachs rozpoczynają pojedynek z równie inteligentnym mordercą, uprzedzając każdy jego kolejny ruch. Chcąc pomóc w ujęciu przestępcy, muszą ustalić, co oznacza dwunasta karta, dlaczego Thompson Boyd postanowił zabić Genevę, co się przydarzyło przed prawie stu czterdziestu laty jej przodkowi i o jakim wielkim sekrecie pisał w listach do żony Charles Singleton.

Recenzje:

Lincoln Rhyme, słynny sparaliżowany detektyw, postać stworzona przez Jeffery Devaera, powraca w mocnym thrillerze, który udowadnia, że talent autora i umiejętność zainteresowania czytelnika nie słabnie... to jeden z najlepszych thrillerów tego roku.

"Publishers Weekly"

Deaver jest mistrzem niesamowitego suspensu, w którym słychać tykanie bomby...

"People"

Ta powieść z serii o Lincolnie Rhyme plasuje się  pośród najinteligentniejszych współczesnych powieści detektywistycznych.

"Booklist"

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 2/2006
Tytuł oryginalny: The Twelfth Card
Rok wydania oryginału: 2005
Oprawa: miękka
ISBN: 83-7469-260-X
Wydanie: I
Cena z okładki: 29,90 zł


blog comments powered by Disqus