Dzieci Czerwonego Króla #3 - Charlie Bone i niebieski wąż (twarda oprawa)

patronat gildii
okładka
Autor: Jenny Nimmo
Tłumaczenie: Krystyna Ociepa

Jednym z ważnych i dominujących bohaterów trzeciej części książki o przygodach Charlie Bone'a jest niebieski, srebrzysty wąż boa, który potrafi czynić ludzi niewidzialnymi, gdy się wokół nich okręci. Historia węża ma początek oczywiście w mitycznych czasach Czerwonego Króla: najpierw boa był mądrym i dobrym zwierzątkiem, potem zły syn Czerwonego Króla uczynił z niego bestię zdolną tylko do zabijania. Węża na szczęście ocaliła dobra córka Czerwonego Króla - sprawiła, że jego uścisk nie był śmiercionośny, ale czynił ludzi tylko niewidzialnymi. Niestety w wyniku splotu różnych okoliczności wąż stał się własnością Ezekiela Bloora - obecnego kierownika Akademii dla dzieci uzdolnionych i obdarzonych.

W tej części, znany już nam, główny bohater Charlie, który posiada umiejętność słyszenia ludzi na fotografiach, tym razem skupia się na ratowaniu niejakiego Olliego Sparksa - chłopca, który od lat żyje uwięziony na strychu Akademii Bloora.

Chłopiec będąc niewidzialnym (kiedyś uścisnął go wąż, teraz eksperymentuje na nim stary Ezekiel) - jak się okazuje - pomógł w ucieczce Emmie, gdy w poprzedniej części przygód (Charlie Bone i magiczna kula) Manfred zamknął ja na strychu. Ponadto okazjue się, że Olli jest zaginionym bratem pana Boldovy, nauczyciela plastyki w Bloorze. Pan Boldova nazywa się bowiem tak naprawdę Samuel Sparks i przybył do Akademii Bloora pod fałszywym nazwiskiem tylko po to, by odszukać i uratować zaginionego brata.

Trochę zamieszania w całej tej historii wprowadza także niejaka Belle - zmiennokształtna, czyli stara czarownica Rolanda, która potrafi przybierać każdą postać, a na prośbę ciotek Yeawbeamówien staje się piękną dziewczynką, która zaczyna uczęszczać do Bloora, by szpiegować Charliego i udaremniać jego plany.

Oczywiście ponownie na kartach książki pojawiają się postacie znane z poprzednich części: Olivia, Emma, Tancred, Lysander, babcie Charliego, wuj Paton oraz Skarpo.

********

Charlie Bone jest jednym z potomków dzieci Czerwonego Króla - czarodzieja, który opuścił Afrykę w XII wieku, a towarzyszyły mu trzy lamparty.

Charliego i jego niezwykłe umiejętności poznaliśmy w dwóch poprzednich częściach serii (Charlie Bone i tajemnicze zdjęcia, Charlie Bone i magiczna kula). Charlie potrafi podsłuchiwać rozmowy ludzi uwiecznionych na fotografiach. W pierwszym tomie fotografia mężczyzny i dziecka, którzy przemówili do Charliego, naprowadza go na trop tajemnicy. Chłopiec słyszy rozmowę, która skłania go do rozpoczęcia poszukiwań dziewczynki zaginionej wiele lat temu, a także pozwala podejrzewać, że jego zaginiony w dziwnych okolicznościach wiele lat temu ojciec, być może żyje. W drugiej zaś części Charlie pomaga Henry'emu - chłopcu przeniesionemu w czasie, który przez przypadek bawił się niebezpieczną magiczną kulą...

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Miejsce wydania: Kraków
Wydanie polskie: 5/2007
Tytuł oryginalny: Children of the Red King: The Blue Boa
Rok wydania oryginału: 2004
Liczba stron: 336
Format: 145x205 mm
Oprawa: twarda
ISBN-13: 978-83-7435-453-0
Wydanie: I
Cena z okładki: 35,90 zł


blog comments powered by Disqus