Dzieci Czerwonego Króla #4 - Charlie Bone i Zamek Zwierciadeł (twarda oprawa)

patronat gildii
okładka
Autor: Jenny Nimmo
Okładka: Ewa Potoniec
Tłumaczenie: Gabriela Jaworska
Ilustrator: Agnieszka Łakoma

Czwarta część serii Dzieci Czerwonego Króla przynosi nowe, fascynujące przygody niezwykłych bohaterów: sympatycznego Charliego, Olivii, Fidelia, Billy'ego, szalonego wuja Patona oraz całej gromady tajemniczych, obdarzonych magicznymi zdolnościami dzieci.

Charlie i jego przyjaciele znowu znaleźli się w niebezpieczeństwie, a równowaga mocy pomiędzy Dziećmi Czerwonego Króla nigdy jeszcze nie była tak zagrożona. Billy w końcu spotyka upragnionych przybranych rodziców, lecz niebawem, gdy przysięgi, do których podpisania go zmuszono, zaczynają unosić się w powietrzu wokół niego, przekonuje się, że popełnił koszmarny błąd. Charliego nęka widmowy koń, owładnięty pragnieniem zniweczenia zła, które przed laty zdarzyło się w lśniącym Zamku Zwierciadeł. Zamek ów z kamiennego został przemieniony w szklany za sprawą czarnoksiężnika Yoratha i jego potężnego ognia. Również Olivię, dobrą przyjaciółkę Charliego, coś dręczy, nikt jednak nie zna jej sekretu. Nawet pomimo mocy Tancreda, sprowadzającego burze oraz Lysandra, przyzywającego przodków, Charliemu zaczyna brakować przyjaciół i to właśnie wtedy, kiedy najbardziej ich potrzebuje.

*  *  *

"W każdej książce Jenny Nimmo oferuje nam coś świeżego i zaskakującego. Historie, które opowiada, są ekscytujące; słowa, jakich używa - niezwykle oryginalne. Jej pisarstwo sprawia czytelnikom nieustającą frajdę"

"The Guardian"

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Miejsce wydania: Kraków
Wydanie polskie: 11/2007
Tytuł oryginalny: The Castle of Mirrors
Rok wydania oryginału: 2005
Liczba stron: 344
Format: 145x205 mm
Oprawa: twarda
ISBN-13: 978-83-7435-617-6
Wydanie: I
Cena z okładki: 9,99 zł


Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus