Dzieci Czerwonego Króla #2 - Charlie Bone i magiczna kula (twarda oprawa)

patronat gildii
okładka
Autor: Jenny Nimmo
Tłumaczenie: Krystyna Ociepa

Henry Yewbeam i jego młodszy brat James zostali wysłani do kuzynostwa do Akademii Bloora - szkoły dla magicznie i artystycznie uzdolnionych dzieci. Jest jeden z najzimniejszych dni roku i wszystko, o czym marzy Henry, to ukryć się przed podłymi kuzynami i pograć w kulki. Znajduje więc przestronny korytarz i zaczyna zabawę. Wśród kulek odkrywa jedną, której nigdy wcześniej nie widział. I wtedy zaczyna dziać sie coś dziwnego. Henry zaczyna... znikać. Zdoła jeszcze nabazgrać na podłodze PRZEPRASZAM, JAMES. KULKI... i opuszcza rok 1916.

Tak rozpoczyna sie drugi tom serii "Dzieci Czerwonego Króla". Przeniesiony w czasie Henry spotyka w Akademii głównego bohatera cyklu, Charliego Bone'a, który pomaga mu przetrwać w tym nieprzyjaznym miejscu.

*********

Charliego i jego niezwykłe umiejętności poznaliśmy w pierwszej części serii (Charlie Bone i tajemnicze zdjęcia). Charlie potrafi podsłuchiwać rozmowy ludzi uwiecznionych na fotografiach. W pierwszym tomie fotografia mężczyzny i dziecka, którzy jako przemówili do Charliego, wprowadza go na trop tajemnicy. Charlie słyszy rozmowę, która skłania go do rozpoczęcia poszukiwań dziewczynki zaginionej wiele lat temu.

**********

Dzieci Czerwonego Króla (tytułowy Charlie jest jednym z ich potomków) to postacie obdarzone przeróżnymi magicznymi umiejętnościami. Mityczny Czerwony Król to czarodziej, który w XII wieku opuścił Afrykę i przybył na Wyspy Brytyjskie.

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Wydanie polskie: 1/2007
Tytuł oryginalny: Children of the Red King: The Time Twister
Rok wydania oryginału: 2002
Liczba stron: 320
Format: 145x205 mm
Oprawa: twarda
ISBN-13: 978-83-7435-337-3
Wydanie: I
Cena z okładki: 35,90 zł


blog comments powered by Disqus