Żużlowe kasztele #1 - Wiatrogon aeronauty

patronat gildii
okładka
Autor: Jim Butcher
Tłumaczenie: Michał Jakuszewski

Od niepamiętnych czasów kasztele, piętrzące się na wiele mil nad spowitą mgłami powierzchnią świata, były schronieniem ludzkości. Arystokratyczne rody, władające nimi od pokoleń, tworzyły cuda nauki, zawierały sojusze handlowe oraz budowały floty sterowców mające utrzymać pokój.

Kapitan Grimm, dowódca statku handlowego "Drapieżca", głęboko wierny Kasztelowi Albion, opowiedział się po jego stronie w zimnej wojnie z Kasztelem Aurora i atakuje frachtowce nieprzyjaciela, by zdezorganizować jego szlaki handlowe. Gdy "Drapieżca" zostaje poważnie uszkodzony w walce, kasztelan Albionu składa Grimmowi propozycję przyłączenia się do ekipy agentów mających wykonać misję o kluczowym znaczeniu. W zamian otrzyma środki potrzebne, by przywrócić "Drapieżcy" pełną sprawność.

Grimm wyrusza, by wykonań to niebezpieczne zadanie, i dowiaduje się, że konflikt między kasztelami jest jedynie zapowiedzią nadchodzących wydarzeń. Pradawny wróg ludzkości, milczący od z górą dziesięciu tysięcy lat, znowu budzi się do życia. A za nim podąża śmierć...

Wydawnictwo: Mag
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 5/2016
Tytuł oryginalny: The Aeronaut’s Windlass
Rok wydania oryginału: 2015
Liczba stron: 688
Format: 140x220 mm
Oprawa: twarda
ISBN-13: 9788374806435
Wydanie: I
Cena z okładki: 49 zł


blog comments powered by Disqus