Jim C. Hines

Ur.: 15 kwietnia 1974 , USA
zdjęcie

Zaczął pisać we wczesnych latach 90, w chwili gdy kończył studia z psychologii na Michigan State University. Jego pierwszą książką, która ukazała się w sprzedaży była Blade of the Bunny - zdobywczyni pierwszego miejsca w konkursie Writers of the Future.
Przez wiele lat skupiał się na pisaniu krótkich opowiadań, które ukazywały się w Realms of Fantasy, Turn the Other Chick, Sword and Sorceress XXI i ponad trzydziestu innych czasopismach i antologiach. W tym samym czasie uzyskał tytuł magistra filologii angielskiej na Eastern Michigan University.

Pierwszą powieścią z gatunku fantasy, która ukazała się drukiem było Goblin Quest (Zadanie goblina), zabawna opowieść o krótkowzrocznym goblinie o imieniu Jig. Dzięki współpracy ze świetnym agentem, książka ta została przetłumaczona na kilka języków. Obecnie Hines pracuje nad nową serią o trzech księżniczkach-twardzielkach.

Jim mieszka w Michigan razem z żoną i dziećmi, nieustannie wykazujących się niewiarygodną tolerancję dla jego  obsesyjnych i absolutnie dziwacznych pisarskich nałogów.


Bibliografia:

Fragmenty:blog comments powered by Disqus