Goblin #1 - Zadanie Goblina

patronat gildii
okładka
Autor: Jim C. Hines
Okładka: Dominik Broniek

W życiu wiele trzeba znieść, od sprzątania goblinich wygódek, poprzez "syfne dyżury". Jednak udręka ta zda się rajem, gdy zostaniesz goblińskim zwiadowcą, który ostatnim przedśmiertnym wrzaskiem ostrzec ma innych o niebezpieczeństwie. A potem ciach! I koniec misji!
Misja raczej się nie udała, ale goblin Jig, zezując na czubek najbardziej ostrego narzędzia, jakie kiedykolwiek w niego wymierzono... poweselał. Uważają go za potwora! A przecież potwór to klasa wyżej niż "drobna niedogodność", do której to kategorii herosi zaliczali rodzaj goblini.
- Nawet płonący żywy trup ma swoje jasne strony - pomyślał Jig i przyznacie, że była to myśl godna uwiecznienia w przysłowiu.
Z  lekko histeryzującym pająkiem na głowie i tępym jak pomyślunek ścierwojada nożem kuchennym za pazuchą, Jig wyrusza na spotkanie nieznanego. Tam, gdzie nigdy wcześniej nie dotarł żaden goblin. W towarzystwie, w którym absolutnie nie powinien się znaleźć. Po coś, co nigdy nie powinno zostać odkryte. I -  jak było do przewidzenia -  jest strzeżone przez coś absolutnie potwornego...

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Miejsce wydania: Lublin
Wydanie polskie: 4/2008
Tytuł oryginalny: Goblin Quest
Rok wydania oryginału: 2004
Seria wydawnicza: Obca Krew
Liczba stron: 432
Format: 125x205 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-60505-95-3
Wydanie: I
Cena z okładki: 33,90 zł


blog comments powered by Disqus