Morze drzazg #3 - Pół wojny

Autor: Joe Abercrombie
Tłumaczenie: Agnieszka Jacewicz

Słowa są orężem.

Świat, który kochała księżniczka Skara, na jej oczach spłynął krwią i zamienił się w zgliszcza. Zostały jej jedynie słowa. Lecz te celnie dobrane mogą być równie zabójcze jak ostrza. Skara musi przezwyciężyć strach i uczynić z rozumu śmiertelnie niebezpieczną broń, aby odzyskać swoje dziedzictwo.

Jedynie połowa wojny toczy się na miecze. 

Przebiegły Ojciec Yarvi przebył długą drogę, z dawnych wrogów uczynił sojuszników i zdołał utkać niepewny pokój. Tymczasem bezlitosna Babka Wexen zgromadziła największą armię od czasów rozbicia Bóstwa przez elfy, a dowództwo powierzyła Yillingowi Wspaniałemu – rycerzowi, który czci wyłącznie Śmierć.

Czasami zło trzeba zwalczać złem. 

Niektórzy rodzą się po to, by walczyć, inni wolą stać w pełnym blasku. Lecz gdy Matka Wojna rozpościera żelazne skrzydła, na całe Morze Drzazg pada mroczny cień...

Staw czoło lękom, jeśli chcesz je pokonać. Kryj się przed nimi, a one pokonają ciebie.

Joe Abercrombie (ur. 1974) w dzieciństwie mnóstwo czasu spędzał w wyimaginowanych światach, a gdy kończył szkołę, umiał już nieźle fantazjować. Przeniósł się do wielkiego miasta i został montażystą telewizyjnym. Pracował przy tworzeniu programów dokumentalnych, relacjach z wydarzeń kulturalnych i koncertach różnych zespołów, od Iron Maiden po Coldplay. Ale po zmroku nadal lubił wymyślać. Dzięki temu powstała znakomita trylogia „Pierwsze prawo” (Samo ostrze, Zanim zawisną na szubienicy, Ostateczny argument królów) i powieści osadzone w tym świecie (Zemsta najlepiej smakuje na zimno, Bohaterowie, Czerwona kraina). Był nominowany do Nagrody Campbella dla najlepszego pisarza, a w 2010 i w 2012 roku do British Fantasy Award. Otrzymał prestiżową Locus Award w kategoriach „książka dla młodzieży” (za Pół króla) oraz „nowela” (za Tough Times All Over).

* * *

Książka trzyma w uścisku jak niedźwiedź i rozgrzewa jak niedźwiedzia skóra.

„Daily Mail”

To mój ulubiony Abercrombie!

Patrick Rothfuss, autor „Kronik królobójcy”

Wydawnictwo: Rebis
Miejsce wydania: Poznań
Wydanie polskie: 2/2016
Tytuł oryginalny: Half a War
Rok wydania oryginału: 2015
Format: 135x205 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN-13: 9788378188407
Wydanie: I
Cena z okładki: 34,90 zł


blog comments powered by Disqus