Droga do przebaczenia

okładka
Autor: John Burnham Schwartz

Trzymająca w napięciu historia dwóch mężczyzn, których losy łączy jeden z najbardziej bolesnych ludzkich dramatów - śmierć dziecka.

W pewien ciepły wrześniowy wieczór wracająca z koncertu rodzina Learnerów zatrzymuje się na stacji benzynowej. Nic nie wróży katastrofy... Niestety, przejeżdżający tuż obok samochód śmiertelnie rani stojącego przy drodze, zamyślonego dziesięciolatka, syna państwa Learnerów. Sprawca wypadku ucieka. Pogrążony w rozpaczy ojciec postanawia za wszelką cenę odnaleźć zabójcę syna.

W ten sam ciepły wrześniowy wieczór prawnik Dwight Arno, odwozi swojego 11-letniego syna Lucasa do byłej żony. Nic nie wróży katastrofy... Niestety, potrąca stojącego przy drodze chłopca. Wszystko dzieje się tak szybko, że Lucas niczego nie zauważa, Dwight zaś w panice ucieka z miejsca wypadku. Na miejsce zdarzenia zostaje wezwana policja. Rozpoczyna się śledztwo. Tymczasem Ethan Learner nie zaprzestaje własnych poszukiwań zabójcy. Ostateczna konfrontacja obu ojców wydaje się nieunikniona... Doskonałe studium charakterów, mrożące krew w żyłach opisy i zaskakujące zakończenie sprawiło, że książkę przetłumaczono na kilkanaście języków.

14.03.2008 roku do kin wchodzi ekranizacja powieści z udziałem tak znakomitych aktorów jak Joaquin Phoenix, Jennifer Connelly czy Mira Sorvino.

Wydawnictwo: Sonia Draga
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 2/2008
Liczba stron: 312
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-7508-065-0
Wydanie: I
Cena z okładki: 29,90 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus