Drużyna #1 - Wyrzutki (twarda oprawa)

okładka
Autor: John Flanagan
Tłumaczenie: Zuzanna Byczek

W Skandii ludzie znają tylko jeden sposób na to, by młody mężczyzna stał się wojownikiem. Nastoletni chłopcy są dzieleni na grupy i wysyłani na trzymiesięczną wyprawę. Uczą się żeglarstwa, walki, taktyki, sztuki przetrwania... Drużyna przeciwko drużynie, wyzwanie za wyzwaniem. Tylko jedna grupa odniesie zwycięstwo. Hal Mikkelson, syn uznanego skandyjskiego wojownika i aralueńskiej matki, musi bardzo się postarać, by udowodnić swą wartość. Nie odziedziczył po ojcu potężnej postury i imponującej siły mięśni. Na tle współziomków wydaje się słaby, mały, niewart złamanego miedziaka... Kiedy Hal staje na czele jednej z drużyn złożonych z jemu podobnych, wyrzutków i odszczepieńców, wie, że walka o zwycięstwo będzie trudna. Zmierzy się z kwiatem skandyjskiej młodzieży, mając po swojej stronie tylko spryt, inteligencję, hart ducha oraz przyjaciół.

Pierwszy tom nowej serii Johna Flanagana, autora bestsellerowych (ponad 5.000.000 sprzedanych egzemplarzy) "Zwiadowców". Osadzona w Skandii, "Drużyna" opowiada o losach nastoletniego Hala Mikkelsona, który musi udowodnić swą przydatność w pozbawionym zarówno złudzeń jak i miłosierdzia świecie wojowników Północy.

W książkach pojawiają się bohaterowie znani z serii "Zwiadowcy", między innymi niezapomniany Erak, obecnie szanowany przywódca. Powieści utrzymane są w duchu przygody, z nielicznymi tylko wstawkami stricte fantastycznymi. Flanagan po raz kolejny sięgnął po sprawdzoną formułę, jednak "Drużyna" nie razi schematycznością - seria jest jeszcze lepsza od "Zwiadowców", a jej bohaterowie co najmniej tak samo sympatyczni i charakterystyczni.

Drugi tom serii pod tytułem Najeźdźcy ukaże się jesienią tego roku. Prawa do serii "Drużyna" sprzedano do kilkunastu krajów.

Seria "Zwiadowcy" zadebiutowała w Polsce w marcu 2009 roku i szturmem podbiła serca czytelników. Sympatyczni bohaterowie, ciekawy świat przedstawiony, wreszcie interesująca, ale nie przesadnie skomplikowana fabuła sprawiły, że po kolejne tomy serii sięgnęli nie tylko młodzi czytelnicy. Każdy kolejny tom "Zwiadowców" błyskawicznie wchodzi na topki Empiku. Do tej pory w Polsce sprzedało się około 200.000 egz. serii, co jest swoistym fenomenem na młodzieżowym rynku. Prawa do "Zwiadowców" zostały sprzedane do kilkudziesięciu krajów, między innymi do USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Czech, Słowacji. Latem ukaże się ostatni (ponoć, choć dochodzą nas plotki, że wcale nie) tom serii pod tytułem Zaginione historie.

*  *  *

Bohaterowie, których nie zapomnisz. Akcja, która nie da Ci odetchnąć.

Barnes & Noble

Urodzony i wychowany w Sydney w Australii, John Flanagan od dzieciństwa marzył o tym, by zostać pisarzem. Nie było łatwo. Pracował w agencji reklamowej, ale dopiero satyryczny wiersz opisujący paskudnego kolegę zwrócił na niego uwagę przełożonych. Jeden z szefów agencji uznał, że warto zainwestować w młodego pracownika i tak Flanagan dołączył do grona copywriterów.

Przez dwie dekady pisał spoty reklamowe i scenariusze, później zaś trafił do telewizji i został jednym ze współtwórców sukcesu sitcomu Hi Dad!, zasłynął jednak jako autor "Zwiadowców", serii osadzonych w fantastycznym świecie powieści dla młodzieży.

Flanagan zaczął pisać historię Willa dla swego syna, Michaela, jednak to, co miało być opowieściami na dobranoc, szybko przerodziło się w cykl powieści. Pisarz wraz z żoną mieszka na przedmieściach Manly. Ma troje dzieci i czworo wnuków.

Wydawnictwo: Jaguar
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 5/2012
Tytuł oryginalny: Brotherband Chronicles: The Outcasts aka Brotherband
Rok wydania oryginału: 2011
Oprawa: twarda
ISBN-13: 978-83-7686-143-2
Wydanie: I
Cena z okładki: 43,90 zł


blog comments powered by Disqus