Dlaczego jesteśmy. Cud powstania życia na Ziemi

Autor: John Gribbin
Tłumaczenie: Adam Tuz

Czy pojedyncza planeta naprawdę liczy się w bezkresie Wszechświata?

John Gribbin przekonuje nas, że tak. Autor twierdzi, że nasze istnienie zawdzięczamy zderzeniu „superkomety” z Wenus 600 milionów lat temu. To jednak tylko część historii, zaledwie jedna z astronomicznych i geofizycznych przyczyn szczególnej roli Ziemi.
Gribbin po raz pierwszy łączy ze sobą całą serię kosmicznych zdarzeń, które wpłynęły na losy Ziemi i dały początek naszej cywilizacji rozumu, która — jak przekonuje autor — stanowi niepowtarzalne zjawisko w Galaktyce, czyli Drodze Mlecznej. Nawet jeśli inne światy przypominające nasz własny, a także samo życie, występują powszechnie, to taki rodzaj cywilizacji opartej na inteligencji i technologii, który pojawił się na Ziemi, istnieje tylko tutaj.

John Gribbin jest najlepszym i najprzystępniejszym przewodnikiem w świecie doniosłych problemów naukowych. Na kartach niniejszej książki autor rozważa fundamentalne, najbardziej frapujące, a przy tym najmocniej nurtujące pytania: dlaczego istniejemy, jakie jest nasze miejsce we Wszechświecie i czy mamy przed sobą jakąś przyszłość?

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Wydanie polskie: 1/2013
Tytuł oryginalny: The Reason Why. The Miracle of Life on Earth
Seria wydawnicza: Wiedza I życie Orbity Nauki
Liczba stron: 256
Format: 140mm x 210mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788378394235
Wydanie: I
Cena z okładki: 32 zł


blog comments powered by Disqus