Księga nieskończoności

okładka
Autor: John D. Barrow
Tłumaczenie: Tomasz Krzysztoń

Nieskończoność to z pewnością najdziwniejsza idea, jaką kiedykolwiek wymyślono. Czym właściwie jest? Czy to tylko nazwa czegoś nigdy nieosiągalnego? A może to rodzaj liczby, o której można powiedzieć, że jest większa od każdej innej liczby? Czy istnieje nieskończoność największa wśród wszystkich nieskończoności? Albo, czy można dokonać nieskończenie wielu czynności w skończonym przedziale czasu?

A materia, czy jest nieskończenie podzielna na coraz mniejsze i mniejsze części? Czy Wszechświat jest nieskończony i będzie trwać nieskończenie długo? A jeśli będzie, to czy nieskończenie wiele kopii nas samych czyta ten sam tekst na takiej samej planecie gdzieś w niezbadanych przestrzeniach kosmosu? A jak żyje się we Wszechświecie, w którym żyć można wiecznie, ale w którym nic nie jest nowe, bo wszystko, co mogło się wydarzyć, już się wydarzyło?

Z Księgi nieskończoności dowiemy się, jak na przestrzeni wieków kształtowały się poglądy matematyków, filozofów, fizyków i teologów na podobne zagadnienia. Dowiemy się też, co sądzą o nich współcześni uczeni, korzystający z najnowszych osiągnięć nauk ścisłych.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 4/2008
Tytuł oryginalny: The Infinite Book: A Short Guide to the Boundless, Timeless and Endless
Seria wydawnicza: Na ścieżkach nauki
Liczba stron: 256
Format: 140x200 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-7469-717-0
Wydanie: I
Cena z okładki: 35,70 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus