Dziedzictwo Aldenata #6 - Wojna Cally

okładka
Autor: Julie Cochrane, John Ringo

Spójrz w otchłań
Odkąd tylko Cally O'Neal pamiętała, zawsze żyła w zagrożeniu. Kiedy jej ojciec walczył z posleeńskimi najeźdźcami, wychowywał ją dziadek, i to praktycznie na linii frontu wojny, która starła z powierzchni Ziemi pięć miliardów jej mieszkańców.

A otchłań spojrzy w ciebie
W ostatnich dniach wojny oficjalnie "zginęła" i została zwerbowana w szeregi elitarnej Bane Sidhe, grupy wojowników podziemia, których jedynym celem było zakończenie rządów elfich Darhelów. Rządów, które Darhelowie narzucili Galaktycznej Konfederacji jeszcze przed wojną, a teraz próbowali je rozciągnąć na swoich ludzkich "sprzymierzeńców".

I sam staniesz się otchłanią
Przez czterdzieści lat prowadziła życie, którego istotą była nieustająca, bezosobowa, bezlitosna rzeź. Zmieniając tylko kolejne kamuflaże, wysyłała darhelskich popleczników do ich stwórcy. Jej ciało, umysł i dusza zostały tak "ulepszone", by mogły jak najlepiej służyć potrzebom jej własnych "sprzymierzeńców".

Teraz czeka ją najważniejsze w całej jej karierze zadanie. Skłócona z przełożonymi, ściga kreta, który może ją w każdej chwili zniszczyć, i zakochuje się na zabój w swoim wrogu. Po raz pierwszy w życiu musi się zastanowić, czy warto tak żyć. Czy rzeczywiście najlepszym sposobem zgładzenia smoka jest samemu zostać smokiem. I czy dla dziewczynki, która lubiła bawić się bronią i pływać z delfinami, wstanie kolejny świt.

Cally walczyła o przyszłość ludzkiego gatunku, teraz jednak prowadzi wojnę o ocalenie. Ocalenie własnej duszy.

Przygodowa powieść SF powstała przy współudziale autora bestsellerów "New York Timesa".

Wydawnictwo: ISA
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 8/2007
Tytuł oryginalny: Posleen War: Cally's War
Rok wydania oryginału: 2004
Liczba stron: 362
Format: 115x175 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-7418-157-0
Wydanie: I
Cena z okładki: 29,90 zł


blog comments powered by Disqus