Życie mózgu. Ewolucja człowieka i umysłu

okładka
Autor: John S. Allen
Tłumaczenie: Katarzyna Dzięcioł

Fascynujący, niezwykle rzetelny, oparty na najnowszych wynikach badań opis ewolucji mózgu.

Pełny obraz autor tworzy korzystając z dorobku wielu dziedzin nauki, począwszy od paleoantropologii, przez anatomię mózgu, obrazowanie układu nerwowego, aż po genetykę molekularną. Ludzki mózg nie jest dla autora tajemnicą ani zagadką. Na przestrzeni lat nauka zgromadziła pokaźną ilość informacji na jego temat, tworząc poprawny szkic obrazu. Allen zdaje sobie jednak sprawę, że znaczna część tego obrazu ciągle nam umyka.

W Życiu mózgu autor opisuje, w jaki sposób ludzki mózg zmieniał się od czasu, gdy pierwsze człowiekowate – dysponujące mózgiem wielkości jednej trzeciej mózgu człowieka nowoczesnego – zaczęły poruszać na dwóch nogach, aż do chwili, gdy jego objętość zwiększyła się do obecnej. Prowadząc czytelnika przez miliony lat ewolucji, ukazuje mu całokształt naszej wiedzy o najbardziej skomplikowanym narządzie człowieka.

John S. Allen jest neuroantropologiem. Prowadzi badania w Dornsife Cognitive Neuroscience Imaging Center, a także Brain and Creativity Institute na Uniwersytecie Południowej Kalifornii.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 10/2011
Tytuł oryginalny: The Lives of the Brain: Human Evolution and the Organ of Mind
Liczba stron: 472
Format: 140x200 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788376489551
Wydanie: I
Cena z okładki: 47 zł


blog comments powered by Disqus