Dziewczyny, których pożądał

patronat gildii
okładka
Autor: Jonathan Nasaw
Tłumaczenie: Maksymilian Tumidajewicz

Powrównywalny z kultowym Milczeniem owiec thriller - pierwszy z bestsellerów napisanych przez Jonathana Nasawa.

Przez dziesięć lat specjalny agent FBI, E.L. Pender, prowadził śledztwo dotyczące - na pierwszy rzut oka przypadkowych - zniknięć tuzina kobiet z różnych cześci USA. Jedynymi szczegółami, które łączyły zaginione, były włosy w kolorze truskawkowy blond oraz postać tajemniczego mężczyzny, z którym były widziane ostatnio.

Nagle, w Monterey w Californii, zwykła kontrola drogowa zamienia się w drastyczną scenę. Miejscowa policja natrafia na mordercę o kilku sprzecznych tożsamościach i jego ofiarę, wypatroszoną dziewczynę o włosach w kolorze truskawkowy blond.

Pender jest przekonany, że znalazł zabójcę, którego szukał. Zanim jednak może to udowodnić, podejrzany ucieka z więzienia i porywa swego sądowego psychiatrę - Irene Cogan. Skazana na jego towarzystwo Irene musi brnąć przez pole minowe jego sprzecznych tożsamości - męskich i żeńskich, błyskotliwych i naiwnych, morderczych i pasywnych. A wszystkie zdominowane są przez Maksa - zabójcę, który postrzega ją jako swojego więźnia, a jednocześnie jako swoje wybawienie...

Irene wie, że aby przetrwać, musi grać w jego grę. Tylko wtedy będzie w stanie przebić się przez jego wierzchnie warstwy i odkryć historię zdruzgotanego młodego człowieka oraz wszystkich dziewczyn, które wielbił.

Jonathan Nasaw błyskotliwie ukazuje dwie jednakowo wyraziste postacie - mordercy-dewianta oraz eksperta, który potrafi odkryć jego najmroczniejsze sekrety - i przedstawia jednego z najsympatyczniejszych detektywów we współczesnej prozie.

Jonathan Nasaw - były gitarzysta basowy, bibliotekarz i telefonista. Miłośnik muzyki J.S. Bacha, kanapek z tuńczykiem, dobrych książek i cygar. Za swój największy sukces uważa to, że jeszcze żyje. Kiedy nie pisze, najchętniej grywa nocą w pokera. We wtorki.

Autor książek: Fear Itself, Twenty-seven Bones, When She Was Bad, The Boys  from Santa Cruz oraz Dziewczyny, których pożądał.

Wydawnictwo: Replika
Miejsce wydania: Zakrzewo
Wydanie polskie: 6/2011
Tytuł oryginalny: The Girls He Adored
Rok wydania oryginału: 2000
Liczba stron: 420
Format: 145x205 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN-13: 9788376741116
Wydanie: I
Cena z okładki: 35,90 zł

Podyskutuj o tej książce na forum!

blog comments powered by Disqus