365 niegłupich zabaw po szkole Jak nie spędzać czasu przed ekranem

okładka
Autor: Sheila Ellison, Judith Gray

Nareszcie odtrutka dla tych, którzy mają dość władzy telewizora!
W jaki sposób wywołać tornado w butelce? Jak rozpoznawać chmury i co zrobić, żeby zmusić rodzynki do skakania? To prawdziwe wyzwania dla młodych naukowców! Jeśli masz dosyć odmóżdżającej telewizji i nie lubisz się nudzić, to książka idealna dla ciebie!
Autorki podpowiadają, jak wykorzystać niespożytą energię dzieciaków w wieku szkolnym. Od przepisów na pyszne shaki, przygotowanie zaproszeń na urodziny, przyszywanie guzików przez tajemnice wyrobu mydła, konstruowanie zegara słonecznego, urządzenie domowej siłowni po czytanie w myślach, rozkręcenie własnego biznesu czy przygotowanie do podróży kosmicznej, a nawet... pisanie listu do prezydenta. Prócz zajęć na świeżym powietrzu, takich jak budowanie tajnej fortecy, uprawianie rabaty czy wycieczek po okolicy w poszukiwaniu śladów historii, poradnik proponuje wiele zagadek i pomysłów na czas wolny.
Pomysły ułożone w dwudziestu dziewięciu blokach tematycznych rozwijają umiejętności intelektualne i fizyczne, rozbudzają ciekawość świata i uczą troski o środowisko. A co najważniejsze - nie wymagają skomplikowanych przygotowań; wszystkie można zrealizować za pomocą tego, co jest akurat pod ręką. 365 niegłupich zabaw po szkole to nieoceniona pomoc dla wszystkich dorosłych, a dla dzieci - źródło przygód i radości.

W tej książce znajdzie się coś dla każdego dziecka. Zajęcia przyjazne dla rodziców i sprawiające frajdę ich pociechom.
„Taking Care"

Zajmujące i zabawne zajęcia, które sprawiają, że dzieci będą się bawić, marzyć i tworzyć przez cały rok!
„Creative Classroom"

Wydawnictwo: W.A.B.
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 8/2010
Tytuł oryginalny: 365 Smart Afterschool Activities. TV Free Fun Anytime for Kids Ages 7–12
Liczba stron: 408
Format: 16,5 x 19,5 cm
Oprawa: miękka ze skrzydełkam
ISBN-13: 978-83-7414-804-7
Cena z okładki: 34,90 zł


blog comments powered by Disqus