Maria Antonina #2 - Maria Antonina. W Wersalu i Petit Trianon

okładka
Autor: Juliet Grey
Tłumaczenie: Beata Długajczyk

Paryż, rok 1774. Młodziutka, zaledwie osiemnastoletnia Maria Antonina wstępuje na tron u boku swego męża, równie młodego Ludwika XVI.

Monarchini prezentuje światu olśniewające jedwabne toalety i kunsztowne strzeliste uczesania, ale w głębi jej serca czai się strach o ciągłość dynastii Burbonów i o własną przyszłość.
Od bolesnych początków małżeństwa, przez radość długo wyczekiwanego macierzyństwa, zakazaną miłość do przystojnego Szweda Axela von Fersena po nieszczęsną aferę naszyjnikową — przez cały okres panowania Maria Antonina usiłuje wznieść się ponad dworskie plotki i intrygi. Jednak niebezpieczeństwo, że francuska monarchia może zostać zmieciona raz na zawsze z powierzchni ziemi, czai się tuż za złoconymi bramami Wersalu. Już wkrótce zapuka do nich śmiertelny wróg.

* * *

Maria Antonina. W Wersalu i Petit Trianon to drugi tom trylogii o Marii Antoninie, pochodzącej z Austrii królowej Francji, żonie Ludwika XVI.

Portret najsłynniejszej i otoczonej najczarniejszą legendą władczyni Francji, jednej z najtragiczniejszych postaci kobiecych w historii Europy

Oparte na drobiazgowych badaniach źródłowych pisarstwo Juliet Grey czyni z postaci historycznych prawdziwych ludzi, a dawne czasy są dzięki jej talentowi barwnym, pulsującym życiem tłem ważnych wydarzeń

* * *

Całkowicie satysfakcjonująca powieść, pełna zachwycających detali. Grey pisze z elokwencją i humorem; na kartach jej powieści Toinette naprawdę żyje.

Sandra Gulland, autorka trylogii o Józefinie, żonie Napoleona

Przepięknie napisana, z dbałością o każdy, najdrobniejszy nawet szczegół.

Michelle Moran, pisarka

Żywy, ujmujący portret młodej księżniczki, której przyszło żyć na wrogim jej dworze, jeden z najwdzięczniej nakreślonych portretów nieszczęsnej królowej.

Lauren Willing, pisarka

Wydawnictwo: Bukowy Las
Wydanie polskie: 9/2013
Liczba stron: 392
Format: 130 x 205 mm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
ISBN-13: 9788363431211
Wydanie: I
Cena z okładki: 9,99 zł


blog comments powered by Disqus