Dama w opałach

okładka
Autor: Karen Doornebos
Tłumaczenie: Beata Śmietana, Rafał Śmietana

Marzenia potrafią się spełniać w najmniej oczekiwany sposób


Często myślimy, że gdybyśmy urodzili się gdzie indziej, albo w innym czasie, bylibyśmy bardziej szczęśliwi. Wtedy moglibyśmy naprawdę rozwinąć skrzydła, pokazać na co nas stać!
Na przykład taka Chloe Parker. Zawsze uważała, że urodziła się dwa wieki za późno. Powinna być damą, jedną z tych, o których pisała Jane Austen, nosić piękne muślinowe sukienki, zalotnie spoglądać zza wachlarza i dumnie odrzucać awanse dżentelmenów, w oczekiwaniu na prawdziwą miłość. Tymczasem miała całkiem współczesne problemy, niezapłacone rachunki i byłego męża, który porozumiewał się z nią jedynie za pomocą smsów i e-maili.


Ale czy współczesna kobieta na pewno umiałaby przetrwać w świecie Rozważnej i romantycznej? Dama w opałach to opowieść przypominająca angielskie komedie romantyczne w najlepszym wydaniu. Gdyby była filmem, zagrałby w niej Hugh Grant albo Colin Firth. To historia kobiety, która na własnej skórze przekonała się, że nie wszystkie marzenia powinny się spełniać, a przysłowie: „wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma” niesie w sobie wiele prawdy.

Wydawnictwo: Znak
Wydanie polskie: 6/2012
Tytuł oryginalny: Definitely not Mr. Darcy
Liczba stron: 456
Format: 144 x 205 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788324017157
Wydanie: I
Cena z okładki: 32,90 zł


blog comments powered by Disqus