Dzieci rybaka #1 - Utracona magia

patronat gildii
okładka
Autor: Karen Miller
Tłumaczenie: Dorota Strukowska

Przed laty, za cenę wielu śmierci, Asher pokonał mrocznego czarnoksiężnika Morga i przyniósł Lur pokój. Lecz teraz, szczęśliwie wychowując dzieci, Przebudzony Mag zdaje sobie sprawę, że pokój i bezpieczeństwo były złudzeniem. Coś obudziło się w głębi ziemi, sprowadzając na Lur siły natury grożące rozdarciem ich świata na strzępy. Asher sądzi, że zdoła ocalić królestwo, sięgając po niebezpieczną magię, której nienawidzi… i która może go kosztować życie.

Rafel, syn Ashera, jest magiem o wielkiej mocy, ale musi wyrwać się spod kontroli ojca, żeby w pełni odkryć własne zdolności. Wszystkie wcześniejsze ekspedycje przez zakazane góry zakończyły się porażką i śmiercią ich uczestników, jednak Rafel jest zdeterminowany, by podjąć taką próbę. Podczas gdy ojciec i syn z trudem starają osiągnąć porozumienie, gdzieś indziej rośnie w siłę potężne zło...

Karen Miller to australijska autorka powieści fantasy i science fiction. Razem z Karen Traviss jest współautorką gwiezdnowojennego cyklu Wojny klonów.

Karen urodziła się w Kanadzie, jednak jej rodzice przenieśli się tuż po jej urodzeniu do Australii. Jakiś czas mieszkała w Wielkiej Brytanii. Współcześnie żyje w Sydney w Australii. Pisze książki z dziedziny science fiction i fantasy. Jest autorką kilku cykli: "Królotwórca, Królobójca", "Godspeaker", "Rogue agent", "Fisherman's children", "Stargate" (tylko niektórych tomów).

Wydawnictwo: Galeria Książki
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 10/2012
Tytuł oryginalny: Fisherman's Children: The Prodigal Mage
Rok wydania oryginału: 2009
Format: 125x195 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788362170524
Wydanie: I
Cena z okładki: 39,90 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus