Virga #1 - Słońce Słońc

okładka
Autor: Karl Schroeder

Słońce słońc to powieść przygodowa (z piratami i skarbem!) posiadająca wyraźne znamiona sf, przyprawione bardzo subtelną szczyptą steampunka. Jej akcję osadzono w fikcyjnym świecie Virgi, fulerenowej kuli wypełnionej powietrzem, dryfującymi skałami oraz mnóstwem sztucznych słońc. Cywilizacja skupiona jest wokół Candesce - tytułowego słońca słońc, ale również na rubieżach przestrzeni istnieje życie.

Bez wątpienia najsilniejszym punktem tej powieści jest world-building, czyli sposób, w jaki autor nabudowuje swój świat - pomysły z pozoru absurdalne z czasem stają się sensowne i uzasadnione.

Karl Schroeder to pisarz science fiction urodzony w Kanadzie w 1962 roku. Do tej pory (stan na czerwiec 2011) autor może poszczycić się 9. powieściami (dziesiąta w przygotowaniu) oraz szeregiem opowiadań.

Cykl "Virga", rozpoczęty wydanym w 2006 roku Sun of Suns, to druga z kolei seria książek tego pisarza. Autor chwalony był za stworzony w nim świat przez takie tuzy literatury jak Peter Watts czy Larry Niven.

Schroeder mieszka obecnie w Toronto, gdzie pracuje nad ostatnią częścią cyklu virgańskiego o roboczym tytule Ashes of Candesce

Wydawnictwo: Ars Machina
Miejsce wydania: Lublin
Wydanie polskie: 7/2011
Tytuł oryginalny: Virga: Sun of Suns
Rok wydania oryginału: 2006
Liczba stron: 400
Format: 125x195 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788393231959
Wydanie: I
Cena z okładki: 35 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus