...Pokonaj w sobie jędzę

okładka
Autor: Kate Figes

Czegoś takiego jeszcze nie było!
2 w 1 - prawie jak reklama szamponu i odżywki do włosów ... .
Ale "prawie" stanowi wielką różnicę.

Niedługo na rynek wejdzie polskie wydanie książki The Big Fat Bitch Book autorstwa Kate Figes.
... Pokonaj w sobie jędzę to książka dla kobiet (matek, pracownic, żon ... ), a z drugiej strony (i to w dosłownym tego słowa znaczeniu - czytając od końca), przewodnik dla podlotków, jak przejąć kontrolę nad siedzącą w każdej z nas jędzą i stać się jedną z nich, ale w najlepszym tego słowa znaczeniu.

"Uwielbiamy analizować motywację i zachowania innych. Określamy, co jest w modzie, a co nie, i co jest moralnie dopuszczalne lub niedopuszczalne, plotkując o tym, jak wyglądają i jak się zachowują inni. Wspieramy się nawzajem w labiryncie problemów, z którymi musimy się zmierzyć jako dziewczyny, udzielając sobie nieocenionych rad o szkole, przyjaźni, o okresie, rodzicach, chłopakach i naszych osobistych rozczarowaniach - jednak bez rozmów o innych ludziach byłoby to niemal niemożliwe. Wszystkie z nas, młode i te starsze, obgadują innych, by odreagować i spuścić trochę pary.
Obgadywanie może być jednak wspaniałe, pozytywne i bardzo dla nas korzystne. ...Pokonaj w sobie jędzę wyjaśni ci, czemu dziewczyny są takie dobre w obgadywaniu i pomoże ci nawiązać kontakt z twoją własną "wewnętrzną jędzą". Bo w każdej z nas taka siedzi".

Oto głębsze spojrzenie na kobiecą złośliwość we wszelkich jej przejawach, ale i po prostu wesoła książka (znowu 2 w 1!).

Pośmiejmy się z dowcipnych, kąśliwych cytatów, kłótni wielkich gwiazd i słynnych niegrzecznych dziewczynek ze stron wspaniałych powieści.

*  *  *

"Kate Figes odkrywa niewiadome, kryjące się za złośliwym zachowaniem wrednych kobiet. Bada złożoną hierarchię typowego babskiego kręgu. Ta książka to rozsądny i użyteczny przewodnik po ciemnej stronie kobiecej psychiki".

[Sunday Times]

Wydawnictwo: Bookmarket
Miejsce wydania: Gdańsk
Wydanie polskie: 7/2007
Tytuł oryginalny: The Big Fat Bitch Book
Liczba stron: 304
Format: 130x200 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788360945643
Wydanie: I
Cena z okładki: 39,90 złblog comments powered by Disqus