Lek na lęk

patronat gildii
okładka
Autor: Kazimierz Kyrcz Jr, Łukasz Radecki
Okładka: Łukasz Ryłko

Opowieści grozy tego duetu pisarskiego są wypełnione tajemnicą i niesamowitą atmosferą. To labirynt światów, w którym spotykają się ludzie, zjawy i demony nawiązujący do tradycji horroru "romantycznego", gotyckiego, a jednocześnie zręcznie wpisany w popkulturę i zabarwiony specyficznym poczuciem humoru. Autorzy są przenikliwymi obserwatorami współczesności i wykorzystują motyw zachowań społecznych, fobii, skrzywień, aby zręcznie je przeplatać z klimatami mitologicznymi, baśniowymi, z mgiełką zjawisk nie z tego świata.

Opowiadania Kazimierza Kyrcza Jr znalazły się w antologiach Księga strachu (tom I i II), Białe szepty, Pokój do wynajęcia, Czarna kokarda i City 1. Razem z Robertem Cichowlasem napisał zbiór opowiadań Twarze Szatana oraz powieści Siedlisko, Koszmar na miarę i Efemeryda. W 2009 roku na podstawie opowiadania napisanego z Łukaszem Śmiglem, powstał anglojęzyczny film krótkometrażowy Head to Love wyreżyserowany przez Amerykanina Vana Kassabiana. Wspólnie z Dawidem Kainem wydał w 2011 r. zbiór opowiadań grozy pt. Chory, chorszy, trup.

Łukasz Radecki debiutował zbiorkiem poezji Ad Noctum w 1998. W 2009 r, odnotował w swoim dorobku autorskim zbiór opowiadań Kraina bez powrotu: Opowieści niesamowite, a także powstałe w wyniku współpracy z Kazimierzem Kyrczem Jr opowiadania opublikowane w antologiach Księga strachu; Białe Szepty; Pokój do wynajęcia; Czarna kokarda; City 1. W międzyczasie tworzył w rozmaitych zespołach rockowych, metalowych i industrialnych, współpracował z serwisami Kinooko, Zombiezone, Carpe Noctem, magazynem Czachopismo i Grabarz Polski, od lat pisze dla serwisu Horror Online. Stworzył muzykę do horrorów Ciało Chrystusa, trylogii Rigor Mortis i serialu Oblicza Mroku w reżyserii Patryka Jurka.

Wydawnictwo: Fu Kang
Wydanie polskie: 10/2011
Liczba stron: 264
Format: 125x195 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788393332212
Wydanie: I
Cena z okładki: 31,50 zł


blog comments powered by Disqus