Women of the Otherworld #2 - Uwięziona

okładka
Autor: Kelley Armstrong
Tłumaczenie: Robert Lipski

Elena Michaels jest kobietą poszukiwaną. Nie zrobiła nic złego. A przynajmniej w ostatnim czasie. Ale dziesięć lat temu jej kochanek przemienił ją w wilkołaka, a konkretnie w jedynego wilkołaka płci żeńskiej na świecie.

Teraz, gdy w końcu pogodziła się ze swoim losem, o jej istnieniu dowiaduje się grupa naukowców. Ścigana jak dzikie zwierzę, Elena wpada w zastawioną na nią pułapkę. Jednak ludzie, którzy ją porwali, nie wzięli pod uwagę przybranej rodziny Eleny, Watahy, która nie zawaha się przed niczym, aby ją odzyskać. Nie podejrzewają również, jak pomysłowa i bezwzględna jest sama Elena, a to błąd, który może kosztować ich życie...

*  *  *

"Hipnotyzujący, zmysłowy thriller, którego bohaterka, Elena Michaels, zarazem bezczelna i sympatyczna, wyraźnie pokazuje, iż współczesna kobieta potrafi się nieźle odgryźć".

Karin Slaughter, autorka Zaślepieni

Fragment książki:

Fascynująca historia. I absolutnie prawdziwa. Jeremy był odpowiedzialny za sprawdzenie doniesień w prasie o przypadkach ataków i innych przejawach potencjalnej działalności wilkołaków. W "Arizona Republic" natknął się na artykuł opisujący drugą zbrodnię. Pierwsza nie trafiła na łamy gazet - martwy bezdomny to żadna pożywka dla prasy. Postanowiłam to zbadać, przybyłam na miejsce za późno, by ocalić trzecią ofiarę, ale na tyle szybko, że czwartej już nie będzie. Kundel odpowiedzialny za te zbrodnie znalazł wieczny spoczynek w piaszczystym dole głębokim na sześć stóp. Wataha nie była pobłażliwa dla zabójców ludzi. (...) Nie przejmowaliśmy się policyjnym dochodzeniem. Z mego doświadczenia wynikało, że śledczy są na tyle bystrzy, by wiedzieć, że wilkołaki nie istnieją...

Kelley Armstrong

(ur. w 1968 r.) pisarka kanadyjska zaliczana do grona najoryginalniejszych współczesnych twórców powieści z gatunku thrillera nadnaturalnego i kryminału; zanim poświęciła się pisaniu, ukończyła studia psychologiczne i informatyczne. Autorka dwudziestu powieści, w tym m.in. Ugryzionej, Uwięzionej, trylogii Najmroczniejsze moce (Przebudzenie, Wezwanie, Odwet) czy kryminału Na emeryturze. Z trójką dzieci i mężem mieszka na wsi w prowincji Ontario.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Miejsce wydania: Poznań
Wydanie polskie: 2/2012
Tytuł oryginalny: Stolen
Format: 130x205 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Wydanie: I


blog comments powered by Disqus