101 kwantowych pytań

okładka
Autor: Kenneth W. Ford
Tłumaczenie: Julia Szajkowska

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o świecie, którego nie widać. 

Pisząc 101 kwantowych pytań, Kenneth Ford podjął się misji wyjaśnienia w najprostszy możliwy sposób najistotniejszych idei tworzących podwaliny fizyki kwantowej. Książka, w przeciwieństwie do wielu dzieł skupiających się na konkretnej dziedzinie, na przykład teorii modelu standardowego, czy teorii strun, zawiera omówienie praktycznie wszystkich istotnych tematów. Nie oznacza to jednak daleko idących uproszczeń – autor zakłada, że dociekliwy czytelnik zechce naprawdę zrozumieć podstawy fizyki kwantowej.

Żywe opisy Forda wzbogacone zostały licznymi anegdotami o zdarzeniach, których świadkiem nierzadko był sam autor tej książki. 101 kwantowych pytań jest pozycją przygotowaną tak, by można było przeczytać ją „od deski do deski” lub zaglądać do niej wedle uznania.

Koncepcje składające się na fizykę kwantową stanowią dla nas źródło najgłębszego zrozumienia świata i wielu bardzo istotnych technologii, jednocześnie jednak dla wielu okazują się być dość dziwacznym daniem, którego spożycie prowadzi do intelektualnej niestrawności. Ken Ford zaprasza nas do szwedzkiego stołu pełnego pytań i odpowiedzi, na którym na pewno znajdziemy coś dla siebie. Jestem przekonany, że po spróbowaniu tych pyszności, nie będziecie w stanie powstrzymać się od ucztowania.

Frank Wilczek, laureat nagrody Nobla, autor książki „Lekkość bytu”

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 9/2012
Tytuł oryginalny: 101 Quantum Questions: What You need to know about the world You can't see
Seria wydawnicza: Wiedza I życie Orbity Nauki
Liczba stron: 336
Format: 140x210 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788378392965
Wydanie: I
Cena z okładki: 42 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus