Preludium do Diuny #1 - Ród Atrydów

okładka
Autor: Kevin J. Anderson, Brian Herbert
Okładka: Wojciech Siudmak
Ilustrator: Wojciech Siudmak

Powodowany żądzą zemsty i chciwością Elrood IX pomaga w przejęciu Ixa przez Tleilaxan, zmuszając do ucieczki ród Verniusów. Dzieci Dominika Verniusa znajdują schronienie na Kaladanie, ale po zamordowaniu Paulusa Atrydy ich los jest niepewny. Młody Leto Atryda musi nie tylko strzec ich, ale też dbać o przyszłość swego rodu. A ma potężnych i pamiętliwych wrogów.

Podczas gdy Bene Tleilax prowadzą na Ixie tajne badania, Szaddam Corrino i Hasimir Fenring  spiskują przeciw Imperatorowi, a na odległej Arrakis imperialny planetolog Pardot Kynes rozpoczyna swe przełomowe prace, Bene Gesserit zbliżają się coraz bardziej do zakończenia swego programu eugenicznego, którego owocem będzie potężny Kwisatz Haderach...

*  *  *

"Herbert i Anderson tchnęli w tę klasyczną sagę nowe, pełne dynamiki i ekscytujące życie".

"The Denver Post"

BRIAN HERBERT (ur. 1947) to najstarszy syn Franka Herberta, pisarz znany głównie jako kontynuator "Kronik Diuny". Jest też autorem biografii Franka Herberta Dreamer of Dune.

KEVIN J. ANDERSON (ur. 1962) zasłynął powieściami osadzonymi w świecie Gwiezdnych wojen i cyklem Z archiwum X. Jego Budowniczowie nieskończoności (wraz z Dougiem Beasonem) byli w roku 1993 nominowani do nagrody Nebula.

Wydawnictwo: Rebis
Miejsce wydania: Poznań
Wydanie polskie: 1/2012
Tytuł oryginalny: Prelude to Dune: House Atreides
Rok wydania oryginału: 1999
Liczba stron: 672
Format: 160x235 mm
Oprawa: twarda w obwolucie
ISBN-13: 9788375106626
Wydanie: I
Cena z okładki: 59,90 zł


blog comments powered by Disqus