Preludium do Diuny #3 - Ród Corrinów

okładka
Autor: Kevin J. Anderson, Brian Herbert
Tłumaczenie: Marek Michowski

Trzecia część trylogii Preludium do Diuny, na którą składają się następujące tomy: Ród Atrydów, Ród Harkonnenów, Ród Corrinów.

Na Ixie mistrz badań Hidar Fen Adżidika zbliża się do końca prac nad sztuczną przyprawą. Szaddam IV, nieświadomy jego podstępnych planów, chce uzależnić wszystkich od amalu. Atakowane są kolejne planety, w końcu zagłada grozi pustynnej Arrakis – jedynemu we wszechświecie źródłu melanżu.

Podczas gdy w Imperium ścierają się najwięksi gracze sceny politycznej, na Kaitainie, pod bokiem Imperatora, zgromadzenie żeńskie jest blisko kulminacji swego planu eugenicznego. Jessika lada moment ma urodzić matkę Kwisatz Haderach, tajnej broni zgromadzenia. Tyle że siostry nie wiedzą wszystkiego...

* * *

Złożona polityczna opowieść Andersona i Herberta czerpie siłę z każdej opisanej przez nich postaci.

 „Booklist”

* * *

Dom Wydawniczy REBIS wydał oryginalny cykl Kroniki Diuny Franka Herberta, na który składają się powieści: Diuna, Mesjasz Diuny, Dzieci Diuny, Bóg Imperator Diuny, Heretycy Diuny i Kapitularz Diuną.

Nakładem Domu Wydawniczego REBIS ukazały się powieści Briana Herberta i Kevina J. Andersona Łowcy Diuny, Czerwie Diuny, Paul z Diuny i Wichry Diuny oraz trylogia Legendy Diuny, którą tworzą powieści: Dżihad Butleriański, Krucjata przeciw maszynom i Bitwa pod Corrinem.

Wydawnictwo: Rebis
Wydanie polskie: 10/2013
Tytuł oryginalny: House Corrino
Rok wydania oryginału: 2001
Liczba stron: 648
Format: 150 x 225 mm
Oprawa: twarda z obwolutą
ISBN-13: 9788375106640
Wydanie: I (nowe tłumaczenie)
Cena z okładki: 59,90 zł


blog comments powered by Disqus