Ostatnie dni Inków

okładka
Autor: Kim MacQuarrie
Tłumaczenie: Mariusz Ferek

Przez setki lat historia legendarnego miasta Inków – Vilcabamby – była ukryta w starych hiszpańskich kronikach. Według najstarszych zapisków, kiedy Hiszpanie podbili państwo młodego króla Inków – Manco Inki – uciekł on w głąb amazońskiej dżungli. Manko Inka stworzył tam partyzancką armię, która nękała Hiszpanów przez następne 35 lat. Zbudował w dżungli miasto, które stało się budzącą strach twierdzą, zdobytą przez Hiszpanów dopiero w 1572 roku, wówczas gdy pojmali oni i stracili ostatniego króla Inków Tupaca Amaru. Ponad trzysta lat później amerykański podróżnik Hiram Bingham natrafił na ruiny Machu Picchu i ogłosił światu, że odnalazł Vilcabambę.

Jednak czy rzeczywiście odkrył on to legendarne miasto? Po kolejnych pięćdziesięciu latach inny badacz odnalazł prawdziwą Vilcabambę. Czy peruwiańska dżungla ukrywa jeszcze inne ruiny Inków czekające na odkrycie? Co stało się z bajecznymi zaginionymi skarbami Vilcabamby?

Kim MacQuarrie stworzył epicką opowieść o powstaniu Inków przeciwko Hiszpanom, jednym z najbardziej heroicznych powstań w historii ludzkości, i o poszukiwaniu mitycznego miasta, ostatniej twierdzy Inków. Nade wszystko jest to jednak niezwykła opowieść o całkowitym unicestwieniu wielkiej cywilizacji.

Wydawnictwo: Rebis
Miejsce wydania: Poznań
Wydanie polskie: 5/2009
Seria wydawnicza: Historia
Liczba stron: 576
Format: 160x230 mm
Oprawa: twarda z obwolutą
ISBN-13: 978-83-7510-138-6
Wydanie: I
Cena z okładki: 49,90 zł


blog comments powered by Disqus