Konrad T. Lewandowski

Ur.: 1 kwietnia 1966 , Warszawa
zdjęcie

Pisarz fantasy, science fiction i powieści kryminalnych, dziennikarz, publicysta i redaktor, z wykształcenia doktor filozofii. Największe uznanie czytelników zdobył cyklem opowiadań science-fiction o perypetiach dziennikarza Radosława Tomaszewskiego z brukowej gazety "Obleśne Nowinki" oraz cyklem fantasy o kotołaku Ksinie, na podstawie którego powstaje gra fabularna Labirynt Światów. Jest także autorem trzech powieści kryminalnych z udziałem nadkomisarza Jerzego Drwęckiego, których akcja dzieje się w międzywojennej Polsce. W Internecie i w życiu prywatnym posługuje się pseudonimem Przewodas. Obecnie współpracuje z czasopismem kulturalnym "Lampa".

W 1995 roku otrzymał Nagrodę im. Janusza A. Zajdla za opowiadanie Noteka 2015. Był sześciokrotnie nominowany do tej nagrody. Obecnie jest w złych stosunkach z niektórymi przedstawicielami polskiego fandomu i organizatorami Nagrody Zajdla. W roku 1992 Śląski Klub Fantastyki przyznał mu antynagrodę Złoty Meteor. W 2004 Lewandowski wystosował list otwarty do Jadwigi Zajdel, wdowy po pisarzu, apelując o rozważenie wycofania honorowego patronatu oraz imienia Janusza A. Zajdla z nazwy nagrody. Lewandowski znany jest również z kontrowersyjnych wypowiedzi na temat fandomu w Usenecie (w szczególności na grupie pl.rec.fantastyka.sf-f).

Konrad T. Lewandowski także jest autorem wielu opracowań na temat metafizyki oraz wizji alternatywnych, które uzasadniają jego teorię metafizyczną. Często wypowiada się również o metafizyce na internetowych grupach dyskusyjnych.

info: wikipedia.pl


Bibliografia:

Komiksy:blog comments powered by Disqus