Dolina #2 - Katastrofa

okładka
Autor: Krystyna Kuhn
Tłumaczenie: Robert Rzepecki

Katastrofa - Kontynuacja bestsellerowej na zachodzie serii "Dolina" autorstwa Krystyny Kuhn. Po raz kolejny przeniesiemy się do elitarnej uczelni Grace College. Kolejny tom to kolejne zagadki i ich rozwiązania. Czy jednak każda z intryg kończy się wraz z pozornym zażegnaniem problemu? Czy może przed bohaterami stoi o wiele większe zagrożenie niż mogłoby im się wydawać?

Jedynym celem Katie jest wejście na szczyt góry Ghost, legendarnego trzytysięcznika, wznoszącego się nad doliną Grace. Wokół masywu nieustannie krążą mity, odkąd w latach siedemdziesiątych zaginęła tam bez śladu grupa studentów. Katie, Julia, David oraz kilku innych członków ekipy wyruszają w drogę, jednak sprawy wymykają się spod kontroli niemal od samego początku. Jakie zamiary ma zagadkowy Paul Forster, który w ostatniej chwili dołącza do grupy? Co naprawdę oznacza poruszające odkrycie w górskiej chacie? Wyjątkowo kapryśna pogoda naraża uczestników wyprawy na śmiertelne niebezpieczeństwo. Wkrótce okaże się, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem.

Wpatrywała się w obrazek leżący u jej stóp. Dwa kręgi po osiem kamieni. Jeden zewnętrzny większy, drugi w środku, mniejszy.

Pozostałe osiem kamyków tworzyło ramiona krzyża, łączącego oba koła.

Kto je tu położył, kiedy?

Czyżby kolejne wariactwo Benjamina, jedno z tych, które non stop wpadało mu do łba? A może opętany zazdrością Chris wymyślił coś takiego, by ich nastraszyć?

Skądże! W centrum tkwiło czarne pióro. Całość przypominała enigmatyczny przekaz.

Katie zmroziło.

Nachyliła się nad układanką, pozbierawszy kamyki jeden po drugim, cisnęła nimi w rozciągający się do przełęczy żwir. Minutę później po ezoterycznej formule nie pozostał ślad. Ale słowa, które przywodziła na myśl układanka, nie dały się łatwo wymazać z pamięci.

Dziś jest dobry dzień na śmierć.

*  *  *

Kierowana do młodzieży seria "Dolina" to thriller utrzymany w klimacie zbliżonym do serialu Zagubieni oraz Blair Witch Project czy Lśnienia.

Każdy sezon będzie miał cztery tomy ukazujące się w odstępach trzymiesięcznych; jeden sezon to jeden rok spędzony przez bohaterów w college'u.

Każdy tom będzie opowiadał inną tajemniczą historię, która rozwiąże się na końcu książki; jednocześnie finał każdej książki zapowiada nową historię rozgrywającą się w dolinie, dając kolejne wskazówki do poznania wielkiego sekretu. 

Słynny Grace College, umiejscowiony w odległej dolinie w Kanadyjskich Górach Skalistych, jest elitarną szkołą dla szczególnie utalentowanych uczniów. Jednak z odosobnioną doliną związane są dziwne rzeczy... Dlaczego wyszukiwarka Google Earth nie lokalizuje tego miejsca na mapie? Co się stało z grupą nastolatków, którzy zaginęli w górach w latach 70-tych?

Rozpoczynając pierwszy rok nauki w college'u, Julia i jej przyjaciele nie mają pojęcia o tajemnicach, które dzieją się w ich otoczeniu. Jednak wkrótce dowiedzą się, że w dolinie nic nie jest takie, jak się wydaje. I że nie znaleźli się tu przez czysty przypadek...

Główni bohaterowie to ośmioro młodych ludzi, czterech chłopaków i cztery dziewczyny, którzy rozpoczynają swój pierwszy rok w Grace College. Historia przedstawiona jest z różnych perspektyw, każdy z bohaterów ma w niej swój indywidualny głos, własny punkt widzenia i niezwykłe sekrety.

Wydawnictwo: Telbit
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 5/2011
Tytuł oryginalny: Die Katastrophe
Liczba stron: 296
Format: 145x210 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN-13: 9788362252343
Wydanie: I
Cena z okładki: 34 zł


blog comments powered by Disqus