Krzysztof Kotowski

Ur.: 8 sierpnia 1966 , Warszawa
zdjęcie

Krzysztof Kotowski urodził się 8 sierpnia 1966 roku w Warszawie, obecnie mieszka w niewielkiej wsi pod stolicą. Syn inżyniera i nauczycielki języka polskiego. Z wykształcenia jest psychologiem o specjalności - "resocjalizacja społecznie niedostosowanych". Ukończył ponadto podyplomową szkołę dziennikarską i właśnie jako dziennikarz pracował w radiu Solidarność (wcześniej był podziemnym działaczem NZS), a od 1991 roku w TVP. Był także swego czasu najmłodszym wydawcą-producentem takich tytułów jak Kawa czy herbata, Żyć Bezpieczniej, Żyć Skuteczniej, Forum Nieobecnych i wielu innych. Pracował dla redakcji Edukacyjnej, później dla porannych programów red. Społecznej. W 2003 roku ostatecznie odszedł z telewizji, przeniósł się z Warszawy na wieś i poświęcił się całkowicie pisaniu.

Jest także aktywnym melomanem i muzykiem (od 7 roku życia gra na fortepianie). Kotowski to wielbiciel, szczególnie fortepianowej, muzyki poważnej (ponoć za osobiste spotkanie z Chopinem dałby się ukrzyżować :-) , a także muzyki rozrywkowej - jako fan metalu progresywnego, szczególnie w wykonaniu skandynawskim (Pain of Salvation, Opeth, Nightwish), a także brytyjskiej grupy Anathema i austriackoamerykańskiej Deadsoul Tribe.

Jest autorem serii książek z pogranicza thrillera, political-fiction, a nawet science-fiction o dziennikarzu Adamie Kniewiczu i agentce tajnych służb Ultrze (Zygzak, Japońskie cięcie, Marika, Serwal) i obecnie - Obława. Seria świetnie przyjęta przez Czytelników, a także krytykę zaowocowała jego czołową pozycją wśród polskich pisarzy powieści sensacyjno-kryminalnych. Obok Marka Krajewskiego jest najlepiej sprzedającym się autorem tego typu literatury w Polsce. Autor sam o sobie mówi - Nie kandyduję do nagrody Nobla, ani nie wypinam piersi do orderów. Chcę dawać Czytelnikom rozrywkę na jak najlepszym poziomie. To wszystko.

Oficjalna strona: www.krzysztofkotowski.pl
blog comments powered by Disqus