Requiem dla Bostonu

patronat gildii
okładka
Autor: William Landay

Wydany w 19 krajach literacki kryminał, który przyniósł światową sławę autorowi W obronie syna.

Najważniejsza nagroda dla powieści kryminalnej: John Creasey Dagger.

Nad malowniczym jeziorem wśród lasów Maine, w domku w pobliżu cichego miasteczka, zostają znalezione zwłoki zastrzelonego mężczyzny - Roberta Danzigera, znanego prokuratora okręgowego w najtrudniejszym, najbardziej przestępczym okręgu Bostonu.

Dlaczego Ben Truman, młody policjant z sennego miasteczka, w którym popełniono zbrodnię, decyduje się pojechać do Bostonu, by obserwować postępy śledztwa?

Bostońska policja szybko znajduje podejrzanego - bandytę, którego Danziger miał na celowniku. Lecz widząc zakulisowy taniec policjantów i gangsterów, Ben postanawia poprowadzić śledztwo na własną rękę. Zwłaszcza kiedy natrafia na dawno zapomnianą sprawę morderstwa i zemsty sprzed lat.

Przeszłość i teraźniejszość zderzają się ze sobą, krwawa tajemnica wychodzi na jaw, lecz w mieście narkotykowych gangów, skorumpowanych gliniarzy i pogrzebanych sekretów wydziału zabójstw najbardziej szokujące odkrycie dopiero czeka na ujawnienie...

*  *  *

Brutalne i prawdziwe. Debiut, który wnosi coś zupełnie nowego do gatunku. Tak plastycznie oddać ponury obraz bostońskiego podziemia potrafi tylko ktoś, kto tak jak Landay poznał od środka ten świat, gdzie cienka granica oddziela gliniarzy od przestępców. I tylko wybitny pisarz potrafi stworzyć tak hipnotyzującą opowieść o zbrodni i o pamięci, o przeszłości, która naznacza teraźniejszość.

"New York Times"

Postacie z krwi i kości oraz głębokie zrozumienie dla ich moralnej niejednoznaczności i ludzkiej skłonności do błądzenia sprawiają, że Requiem dla Bostonu to coś więcej niż kryminalna powieść o brudnych aferach. To literacka opowieść o błędach przeszłości, które powracają, by nawiedzać bohaterów. William Landay to wielki nowy talent!

"The Guardian"

W tej kapitalnej powieści Landay odsłania ciemne zakamarki systemu wymiaru sprawiedliwości i prawdziwą cenę zbrodni.

"Booklist"

Wybuchowy debiut. Świetny styl, wyrafinowana intryga i imponująca znajomość tematu. Nareszcie wiadomo, kto będzie nowym Grishamem.

"Kirkus Reviews"

Wydawnictwo: Amber
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 5/2013
Tytuł oryginalny: Mission Flats
Wydawca oryginalny: Bantam
Rok wydania oryginału: 2003
Liczba stron: 400
Format: 130x205 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN-13: 9788324145942
Wydanie: I
Cena z okładki: 9,99 zł


blog comments powered by Disqus