Detektyw Monk #10 - Detektyw Monk czystym bankrutem

okładka
Autor: Lee Goldberg

Światowy kryzys gospodarczy nie ominął także Kalifornii. Stan bankrutuje i Departament Policji znowu zmuszony jest zerwać kontrakt z Adrianem Monkiem. Ten się nie martwi, przekonany, że będzie mógł spokojnie żyć z oszczędności. Okazuje się jednak, że detektyw zainwestował je u Boba Sebesa, charyzmatycznego zarządcy funduszu Reinier Investments, którego właśnie aresztowano pod zarzutem defraudacji. Konta wszystkich klientów –nie wyłączając Monka – zostały ogołocone do ostatniego centa.

Kiedy główny świadek w sprawie przeciwko Sebesowi zostaje zamordowany, Monk nabiera przekonania, że zabójstwa dokonał sam finansista, mimo że okoliczności zdają się temu zaprzeczać.

Cóż, bycie pozbawionym pracy bankrutem ma wiele niezaprzeczalnych zalet: Monk może teraz poświęcić całą swoją obsesyjno-kompulsywną energię na rozwiązanie tej najnowszej zagadki kryminalnej. Może i został ogołocony ze wszystkich oszczędności, ale nadchodzi czas odpłaty.

Lee Goldberg jest scenarzystą serialu filmowego Detektyw Monk i wielu innych programów telewizyjnych. Dwukrotnie był nominowany do nagrody Edgar Award, przyznawanej najwybitniejszym autorom kryminałów. Poprzednie książki Goldberga o detektywie Monku to Detektyw Monk i straż pożarna, Detektyw Monk jedzie na Hawaje, Detektyw Monk i strajk policji, Detektyw Monk i dwie asystentki, Detektyw Monk i kosmos, Detektyw Monk jedzie do Niemiec, Detektyw Monk jedzie do Paryża, Detektyw Monk i brudny glina oraz Detektyw Monk w Opałach.

Wydawnictwo: Rebis
Miejsce wydania: Poznań
Wydanie polskie: 6/2011
Tytuł oryginalny: Mr. Monk is Cleaned Out
Rok wydania oryginału: 2010
Liczba stron: 327
Format: 110x175 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-7510-639-8
Cena z okładki: 22,90 zł


blog comments powered by Disqus