Detektyw Monk #11 - Detektyw Monk wyrusza w podróż

Autor: Lee Goldberg
Tłumaczenie: Paweł Laskowicz

Adrian Monk nareszcie może być usatysfakcjonowany. Posady konsultanta policyjnego może być pewien jak nigdy dotąd, a gnębiąca go dotychczas nierozwiązana zagadka śmierci jego ukochanej żony Trudy zostaje wyjaśniona. W życiu detektywa panuje spokój. Monk pragnie, aby podobnie poczuł się jego brat Ambrose, który cierpi na agorafobię i od wielu lat nie opuszcza swojego domu. Detektyw postanawia zrobić bratu urodzinową niespodziankę... Do tortu dodaje niecodzienny składnik: środki nasenne. Kiedy Ambrose się budzi, odkrywa, że znajduje się w turystycznym kamperze, Adrian jest przewodnikiem wycieczki, a Natalie kierowcą. Monk jednak nie może się powstrzymać od rozwiązywania zagadek kryminalnych, które pojawiają się na ich drodze. Wkrótce już tylko od genialnego detektywa będzie zależało, czy niewinna wycieczka nie zamieni się w drogę do piekła.

*  *  *

"Jeśli chodzi o kreację postaci, to Lee bez wątpienia odwalił kawał dobrej roboty – bohaterowie z kart książek zdają się równie żywi jak ci, których oglądamy w telewizji".

Lorie Ham, "Kings River Life Magazine"

"Jest to prawdopodobnie najlepsza jak dotąd powieść Lee Goldberga o przygodach Monka. Krótko i bez ogródek – świetna jak diabli!"

"Gelati’s Scoop"

"Czytelnikom przygód Monka ten tom spodoba się równie mocno jak poprzednie, a może i bardziej. Z całego serca polecam".

"Gumshoe Review"

Lee Goldberg jest scenarzystą serialu filmowego Detektyw Monk i wielu innych programów telewizyjnych. Dwukrotnie był nominowany do nagrody Edgar Award, przyznawanej najwybitniejszym autorom kryminałów.

Wydawnictwo: Rebis
Miejsce wydania: Poznań
Wydanie polskie: 6/2012
Tytuł oryginalny: Mr Monk on the Road
Liczba stron: 344
Format: 110 x 175 mm
Oprawa: broszurowa klejona
ISBN-13: 9788375107166
Wydanie: I
Cena z okładki: 23.90 zł


blog comments powered by Disqus